روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
شهرزاد از نگاه بازیگران: معجون عشق و نوستالژی

تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون درباره سریال «شهرزاد» و فصل دوم که تاکنون دو قسمت آن عرضه شده است به اظهار نظر پرداختند.
لاله اسکندری، مرجانه گلچین، مجید مظفری و ناصر ملک مطیعی در گفت‌و‌گوهای خود از این سریال به عنوان اثری باکیفیت یاد کرده و حسن فتحی و تیم تولید آن را تحسین کردند.
لاله اسکندری:
مثلث عشقی در شهرزاد
جذاب است
لاله اسکندری نیز گفت: «شهرزاد» از سریال‌های بسیار موفق نمایش خانگی است که البته بیشترین موفقیت آن مربوط به بازی‌ها، قصه، فیلمبرداری، طراحی صحنه و لباس و… همگی در مسیر درستی قرار گرفتند و نباید از یاد ببریم که حسن فتحی در سال‌های گذشته آثار موفقی از خود بر جای گذاشته است تا آنجا که از میوه ممنوعه، شب دهم و مدار صفر درجه به عنوان سریال‌های فاخر یاد می‌شود.
وی ادامه داد: در شهرزاد مثلث عشقی وجود دارد که مخاطب آنرا بسیار دوست دارد و به همین دلیل هم آنرا تا انت‌ها دنبال می‌کند. شهرزادعلاوه بر قصه عاشقانه‌اش به قسمت‌هایی از تاریخ نیز پرداخته است و از آنجا که فتحی تسلط خوبی بر تاریخ معاصردارد آنرا به خوبی به تصویر می‌کشد.
اسکندری یاداور شد: ناگفته نماند که این سریال علاوه بر بازیگران و عوامل خوب از گروه حرفه‌ای برای تبلیغات به ویژه در فضای مجازی نیز برخوردار است و بیلبوردهای آن در شهر شهر نیز بسیار دیدنی است. همه این عوامل در کنار هم موجب موفقیت و استقبال خوب از یک سریال می‌شود و مخاطب نیز هر هفته هزینه می‌کند تا سریال مورد علاقه‌اش را ببیند.
مرجانه گلچین:
حسن فتحی کارنامه درخشانی دارد
مرجانه گلچین نیز درباره شهرزاد گفت: طبیعی است زمانیکه از فیلم یا سریالی استقبال زیادی شود دلیل بر موفقیت آن است. در سال‌های اخیر شاهد موفقیت برخی از فیلم‌های سینمایی بودیم که مردم بیشتر برای سرگرمی آن‌ها را می‌دیدند اما در مورد شهرزاد بدین شکل نبود و این موفقیت مربوط به کارگردانی، بازی‌های خوب و… بود.
وی ادامه داد: در این سریال همه عوامل درست و صحیح در جای خود قرار گرفتند و قصه به خوبی پرداخت شده بود و مهم‌تر اینکه «شهرزاد» رجعتی به گذشته دارد و از آنجاییکه حس نوستالژی زیبایی دارد برای مخاطب خوشایند است زیرا مردم خاطرات شیرینی از گذشته دارند. به نظرم سریال‌های اینچنینی که چاشنی عاشقانه‌ای هم به دنبال دارد از جذابیت بیشتری برای مخاطب برخوردارند.
گلچین درباره حسن فتحی نیز گفت: حسن فتحی همیشه موفق بوده است از زمانیکه جوان بوده فیلم‌ها و سریال‌هایش مورد توجه قرار می‌گرفته و حال که به پختگی رسیده است این میزان استقبال از کار‌هایشان بسیار بیشتر است و می‌توان گفت ایشان کارنامه بسیار درخشانی دارند.
مجید مظفری:
شهرزاد دورهمی خانواده‌ها است
مجید مظفری با بیان اینکه حسن فتحی در همه آثار تصویری، تا‌تر موفق بوده است گفت: مهم‌تر این است که فتحی قلم بسیار خوبی دارد و با توجه به نگاه درستی که به آثارش دارد مخاطب را با خود همراه می‌کند.
وی ادامه داد: فصل دوم شهرزاد با همه بی‌مهری‌هایی که قبل از شروع نسبت به آن شد (همه گروه ایستادگی کردند) ادامه دار شد به همین دلیل هم حتما اثر خوبی خواهد شد.
آنچه مشخص و واضح است عوامل شهرزاد که همه حرفه‌ای هستند در این مجموعه دلی با حسن فتحی همراه شدند البته ناگفته نماند که حسن فتحی هم همیشه از بازیگرانش حمایت می‌کند و این امری بسیار زیباست.
مظفری یاداور شد: نباید از یاد ببریم که ما در دهه‌هایی در کشورمان شاهد رشد فرهنگی بودیم، مردم بیشتر بهم نزدیک بودند، بهم احترام می‌گذاشتند و حتی با حرف و قول قرارو تایید نگاهی باهم همراه بودند و به نوعی چک و سفته می‌انشان وجود نداشت و این امر را حسن فتحی در مجموعه شهرزاد به خوبی نشان داده است چیزی که در سریال‌ها و فیلم‌های دیگر کمتر به چشم می‌خورد.
وی اداکه داد: به نظرم شهرزاد به نقاط مثبت زیادی که دارد به یک مجموعه بسیار فاخر تبدیل شده به همین دلیل هم مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است. به جرات می‌توان گفت که یک اثر فاخرموجب رشد فرهنگی در جامعه می‌شود. از ویژگی‌های بسیار خوب سریال شهرزاد این است که مخاطب آنرا در کنار خانواده می‌بیند و درباره موضوعات مختلف آن نظراتی را بین هم رد و بدل می‌کنند و البته بیشتر این نظرات مثبت بوده است.
مظفری افزود: درواقع می‌توان گفت شهرزاد دورهمی خانواده‌ها است که با خصوصیات مثبت و مختلفی که در شخصیت‌ها برجا گذاشته می‌تواند نگاه مردم جامعه را تغییر دهد. امیدوارم این مجموعه فاخر ادامه دار باشد زیرا بودن برای ما و جامعه ما بسیار مفید خواهد بود.
ناصر ملک مطیعی:
جای نصیریان در فصل دوم خالی است
ناصر ملک مطیعی درباره شهر زاد گفت: من معتقدم هر فیلم و سریالی که مورد استقبال مردم قرار گیرد عیب و نقص آن از بین می‌رود.
مردم ما «شهرزاد» را دوست دارند چون زندگی خودشان است و اتفاقات آن مربوط به زندگی روزمره‌شان است و به خاطر سادگی و بی‌آلایشی که قصه‌اش دارد با آن همراه شدند.وی ادامه داد: حسن فتحی کارگردان باتجربه‌ای است که از تجربیاتش در آثارش به خوبی استفاده می‌کند و با توجه به اشرافی که دارد همه عوامل خوب را در آثارش سهیم می‌کند.
در این سریال به برخی وقایع تاریخی نیز اشاره شده که همه این وقایع ممکن است دلچسب نباشد اما طرز بیان بسیار مهم است که فتحی به خوبی از عهده آن برآمده است زیرا این وقایع را با صداقت و واضح بیان کرده است.
ملک مطیعی یاداور شد: موضوعاتی که این گارگردان در آثارش به آن‌ها می‌پردازد آرزوهای مردم است که روزگاری این چنین ساده زندگی می‌کردند و امروز همه ما با مشکلاتی روبرو هستیم به همین دلیل هم بر دل آن‌ها به خوبی نشسته است. طبیعی است که مخاطب دوست دارد قهرمان خود را بر روی پرده سینما و تلویزیون ببیند که در این سریال قهرمان‌ها هم به خوبی پرورانده شده‌اند. قطعا فصل دوم شهرزاد هم با استقبال خوبی همراه می‌شود زیرا بازیگران و عوامل خوبی در آن حضور دارند و جای علی نصیریان (بزرگ آقا) در فصل دوم خالی است.
۱۰ بازیگر سینما و تلویزیون درباره سریال «شهرزاد» و فصل دوم که تاکنون دو قسمت آن عرضه شده است به اظهار نظر پرداختند.
قسمت سوم فصل دوم شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی سید محمد امامی امروز ۱۹ تیرماه عرضه می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز