روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 948
  • 1,066
  • 1,389,016
شهرستان ها

راه اندازی دوباره کارخانه مولیبدن میانه پس از۴ سال تعطیلی

فرماندار شهرستان میانه از راه اندازی کارخانه مولیبدن این شهر پس از چهار سال تعطیلی در آینده ای نزدیک خبر داد.
حمید شکری با اشاره به اینکه احداث این واحد صنعتی از سال ۱۳۹۲ معطل مانده بود، افزود: با پیگیری هایی که انجام دادیم این کارخانه سه میلیون تنی بعد از اتمام مطالعات توجیهی از اوایل تیرماه امسال راه اندازی می شود.
وی اظهار کرد: بنابر اعلام مدیرعامل کارخانه تاکنون بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال برای انجام این طرح هزینه شده و برای ایجاد کارخانه فرآوری، در حال تهیه طرح توجیهی و نقشه های اجرایی هستند که از اوایل تیرماه مراحل ژئوتکنیک و استعلام از دستگاه های اجرایی انجام خواهد شد.
شکری ادامه داد: مولیبدن کاربردهای فراوانی در صنایع دارد و یکی از نادرترین عناصر صنعتی است که مقدار آن به طور متوسط در پوسته زمین بسیار پایین است و با توجه به اینکه مقدار مولیبدن در سنگ معدن حاوی این فلز خیلی کم است و از سنگ‌ های معدن که شامل چند دهم یا حتی چند صدم درصد مولیبدن است، اهیمت آن به عنوان یکی از مواد اولیه قابل مصرف در صنایع مختلف و انجام مطالعات اولیه برای بهبود بازیابی و مصرف آن ضروری می‌ باشد.
از مهمترین کاربردهای مولیبدن نه تنها متالوژی است بلکه در صنایع الکتریکی و الکترونیکی، صنایع هوایی، انرژی هسته‌‌ ای، صنایع شیمیائی و مواد شیمیائی کاربرد دارد.
شکری، احداث کارخانه لوله های مانیسمان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در شهرک صنعتی توسعه عمران میانه را که در مرحله اخذ مجوز و تهیه طرح توجیهی است، از دیگر طرح های سرمایه گذاری در راستای توسعه و اشتغالزایی منطقه عنوان کرد.لوله های مانیسمان جهت انتقال نفت و گاز کاربرد داشته و یکی از صنایع زیرشاخه فولاد می باشد که خوشبختانه شهرستان میانه از ظرفیت های شرکت های تولید کننده فولاد برخوردار است.نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی شهر آق کند شهرستان میانه نیز در تیر ماه امسال به صورت رسمی کلنگ زنی خواهد شد که این پروژه شامل ۲۰ توربین ۲ و نیم مگاواتی و پست بوده و تملک قسمت هایی از آن انجام شده است.
شکری اضافه کرد: با پیگیری فرمانداری، کلیه مشکلات و موانع انجام این پروزه مرتفع شده و برنامه ریزی لازم برای دومداره کردن خط ۶۳ میانه به کاغذکنان با مشارکت شرکت مپنا به اتمام رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان کرد: راه ‌اندازی بیمارستان یک ضرورت و مطالبه عمومی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه مردم آذربایجان شرقی در سال گذشته یک هزار میلیارد ریال در حوزه سلامت مشارکت کردند گفت: اعتبار تخصیصی از سوی دولت نیز در این حوزه حدود سه هزار میلیارد ریال بود.
محمدحسین صومی  در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان عجب شیر افزود: سهم این شهرستان از میزان مشارکت مردم استان در حوزه سلامت، ۳۰ میلیارد ریال بود.
وی همچنین با بیان اینکه بیمارستان فعلی عجب شیر جوابگوی نیازهای مراجعه کنندگان نیست گفت: به رغم قدیمی بودن ساختمان این بیمارستان و نیاز منطقه به بیمارستان جدید، متاسفانه طرح توسعه بیمارستان فعلی و یا ساخت بیمارستان جدید به کندی در حال انجام است.
صومی گفت: در صورت ساخت و یا توسعه بیمارستان از سوی وزارت راه و شهرسازی، تجهیز آن با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال انجام می شود که تامین اعتبار شده است.
نماینده مردم مراغه وعجبشیر در مجلس شورای اسلامی نیز پیشرفت این طرح را ۴۸ درصد اعلام کرد و با انتقاد از کیفیت نامطلوب خدمات بیمارستان فعلی این شهرستان، خواستار شتاب بخشی در ساخت بیمارستان جدید ۸۸ تختخوابی امام خمینی(ره) شد.
علی جلیلی اظهار کرد: راه ‌اندازی بیمارستان شهرستان یک ضرورت و یک مطالبه عمومی است و مسئولان راه و شهرسازی باید جوابگوی این مطالبه عمومی باشند.
وی خواستار استقرار پزشک متخصص در بیمارستان این شهرستان شد و افزود: نبود پزشک متخصص از جمله جراح عمومی و متخصص اورولوژی نیاز حوزه درمان عجب شیراست.
بیمارستان ۸۸ تختخوابی شهرستان عجب شیر که در کنار بیمارستان کنونی این شهرستان ساخته می‌ شود، در زمینی به مساحت ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیربنای هشت هزار و ۶۷ متر مربع در چهار طبقه در دست ساخت است.
شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز