روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,027
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,239
شهرستان

۳۵ کیلومتر بزرگراه تبریز- اهر تا پایان سـال زیر بـار ترافیـک می‌رود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۳۵ کیلومتراز بزرگراه تبریز- اهر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
محمد صادق پورمهدی با بیان اینکه بزرگراه تبریز- اهر طی چهار سال گذشته جزو مهمترین پروژه‌های عمرانی استان بوده است، اظهار کرد: مسیر طولی این بزرگراه ۹۰ کیلومتر بوده و از دولت یازدهم تاکنون ۳۰ کیلومتر از آن به بهره‌برداری رسیده است .
وی با بیان اینکه سال جاری مقرر شده اداره کل راه و شهرسازی ۳۵ کیلومتر این بزرگراه را تا پایان سال به بهره برداری برساند، افزود: ۲۵ یا ۳۰ کیلومتر باقیمانده نیز طی سال‌های آتی به اتمام می‌رسد .
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پروژه ی بزرگراه تبریز – اهر از سال ۸۶ آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی زمان بر است، اجرای این پروژه نیز چند سال قبل متوقف شده بود ولی در حال حاضر به طور جد پیگیر اقدامات اجرای آن هستیم و از نظر تامین اعتباربزرگراه مشکلی نیست و سه پیمانکار در این پروژه فعال هستند .
وی در خصوص اتوبان تبریز- سهند، اظهار کرد: مسیر طولی این اتوبان ۲۴ کیلومتر است که ۹ کیلومتر آن از سمت شهر سهند توسط اعتبارات شهرداری این شهر به بهره‌برداری رسیده است و ۱۵ کیلومتر آن نیز در اختیار اداره‌کل راه و شهرسازی بوده که نیمه کاره باقی مانده است؛ ولی در حال حاضر پروژه از اداره کل راه و شهر سازی به شهردار سهند تحویل داده شده است.
وی ادامه داد: زمان اجرایی شدن این پروژه یک ساله است ولی اگر مشکلاتی از قبیل مسائل حقوقی و حق تملک و تغییر پیمانکار حل شود، احداث این پروژه طی یک سال امکان پذیر است و تلاش خواهیم کرد در الویت این پروژه را به بهره برداری برسانیم .
وی در خصوص قطار تبریز- میانه، اظهار کرد: دولت قول داده بود تا امسال یک خط آن را تا شهر بستان آباد ایجاد کند و طبق آخرین گزارشات ۷۰ کیلومتر ریل گذاری شده و تلاش می شود سال جاری این ریل گذاری تا بستان آباد برسد .
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم و اساسی دولت بوده که اعتبارات آن تامین شده است و مقداری از ریل‌های راه آهن خریداری شده و هر روز حدود یک کیلومتر ریل گذاری انجام می‌گیرد؛ پیش‌بینی می‌شود امسال ریل گذاری در بستان آباد به اتمام رسیده و رفت‌وبرگشت مسافران از این طریق انجام گیرد .

۵۰درصد معادن میانه غیرفعالند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه با اشاره به اینکه ۶۷ معدن در این شهرستان شناسایی شده است، گفت: ۳۱ معدن فعال و ۳۶ معدن غیرفعال است.
محمد امدادیان در جلسه رفع موانع تولید در خانه صنعت، معدن و تجارت میانه با اشاره به ساختار فعالیت معدنی شهرستان اظهارکرد: کل تعداد پروانه‌های اکتشاف معدن در شهرستان میانه ۶ مورد است که ۱۷ مورد گواهی کشف ۵۹ مورد پروانه بهره‌برداری و ۱۴ مورد اجازه برداشت داشتیم.
وی افزود: در سال گذشته ۲ مورد پروانه اکتشاف، ۲ مورد پروانه بهره‌برداری و ۷ مورد اجازه برداشت صادر شد.
وی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته چندین معدن دارای طلا نیز در این شهرستان شناسایی ‌شده که توان بسیار بالای این منطقه را در توسعه فعالیت‌های معدنی و اولویت دادن به سرمایه‌گذاری در این بخش را هر چه بیشتر توجیه‌پذیر می‌کند.
امدادیان با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان میانه گفت: در شهرستان ۶ شهرک صنعتی با مساحت ۳۴۰ هکتار و ۱۳۰ واحد صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۸۶ واحد صنعتی فعال و ۴۴ واحد معادل ۳۳ درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند.
وی همچنین از وجود ۶ هزار واحد صنفی در سطح شهرستان میانه خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ هزار و ۶۰ واحد دارای پروانه کسب و بقیه پروانه کسب ندارند، همچنین تعداد رسته‌های صنفی ۳۳۶ مورد و تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان ۲۲ مورد است.

توصیه های فرماندار اهر به عوامل اجرایی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه  

فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه ریشه شهرستان اهر و منطقه ارسباران فرهنگی است، گفت: بنده به فعالیت های فرهنگی، نمایش و تئاتر علاقه مند هستم.
زاهد محمودی در دیدار با عوامل اجرایی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران)، اظهار کرد: پیش از این که توفیق حضور در شهرستان اهر را داشته باشم اخبار این جشنواره سراسری را از طریق رسانه ها دنبال می کردم که انصافاً رسانه های اهر بیش از حد مطلوب اخبار جشنواره سراسری تئاتر کوتاه را پوشش می دادند.
وی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) را برای شهرستان اهر ظرفیت بالقوه فرهنگی ذکر کرد، افزود: موقعیت و شرایط هر شهرستان نسبت به سایر شهرستان ها متفاوت بوده و خوشبختانه اهر با برگزاری جشنواره های متعدد پتانسیل فرهنگی در این شهرستان بسیار قوی است ولی باید با همکاری مردم و مسئولین تلاش کنیم تا خروجی رویدادهای فرهنگی پیش از این ها باشد.
فرماندار شهرستان اهرگفت: ما ضمن اینکه برای جذب گردشگر و به تبع آن ایجاد اشتغال هستیم ولی بخشی از درآمدزایی ها و اشتغال زایی را می توان از برنامه های فرهنگی محقق کرد، هرچند فعالیت فرهنگی عملاً نرم افزاری است ولی می توانیم از آن به عنوان زیربنای اقتصاد، گردشگری و اشتغال استفاده کنیم.
وی ادامه داد: وقتی جشنواره ای فرهنگی همچون جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر از منطقه ای و استانی به یک جشنواره ملی تبدیل می شود نشان گر استقبال این رویداد فرهنگی است و بنده به فعالیت های فرهنگی، نمایش و تئاتر علاقه مندم که در این راستا سعی می کنیم تا موانع پیش روی این جشنواره را مرتفع کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز