روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 168
  • 702
  • 1,334,369
شهرستان

 مبارزه با مفاسد اجتماعی نیازمند حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های فرهنگی است

نماینده اهر و هریس در خانه ملت گفت: تنها راه برای مقابله و مبارزه با مفاسد اجتماعی و داشتن جامعه‌ای سالم نیازمند حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های فرهنگی است.
بیت الله عبداللهی در بازدید از دبیرخانه یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر، با اشاره به اینکه در دیداری با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی پیگیر اعتبار یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر شده است، گفت: به نظر می رسد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تنها ۲۰ درصد اعتباری که درخواست داده‌ایم را می‌تواند تأمین کند.
وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر، خاطرنشان کرد: به طور قطع این دوره از جشنواره تئاتر کوتاه با میهمان‌نوازی شهروندان اهری به خوبی برگزار می شود.
عبداللهی حمایت مجلس از پروژه‌های فرهنگی هنری و هنرمندان را از وظایف نمایندگان مجلس برشمرد و اظهار کرد: نمایندگان خود را در کنار مردم می‌دانند و انتظار داریم اهالی فرهنگ و هنر با پیشنهادها و نظرهای کارشناسی نمایندگان مجلس را در بهبود امور فرهنگی و برنامه‌ریزی مناسب یاری کنند.
وی از آمادگی خود برای برگزاری نشست‌های تخصصی با اهالی فرهنگ و هنر برای بررسی و شنیدن مسائل مشکلات آنها در آینده نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این نشست های صمیمی و بدون واسطه با اهالی فرهنگ هنر باعث حل مشکلات شود.

 شهردار مراغه: رسانه ها به عنوان مشاوران مدیریت شهری نقش مهمی در توسعه دارند

شهردار مراغه با اشاره به نقش مطبوعات و رسانه ها در ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان گفت: رسانه ها و خبرنگاران، به عنوان مشاوران مجموعه مدیریت شهری، نقش تعیین کننده ای در توسعه و عمران شهری ایفا می کنند.
محمدرضا احمدی در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات مراغه افزود: خبرنگاران همواره سهم بزرگی در تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه داشته و بازوان توسعه و آبادانی شهر به شمار می روند. رسانه ها و مطبوعات با انعکاس مسائل و مشکلات شهری و مطالبات مردمی، انتقال دهنده این دغدغه ها به مسئولان در راستای رفع آنها و نیز بالندگی و پویایی شهر هستند. خبرنگاران مانند پلی ارتباطی بین مردم و مسئولان و آیینه تمام نمای جامعه راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات شهری هستند و در این راستا باید از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی این قشر فرهنگی و تلاشگر بهره برد.
وی با اشاره به بودجه ۵۶۳ میلیارد ریالی شهرداری مراغه در سال جاری گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، ۲۹۳ میلیارد ریال معادل ۵۲ درصد بودجه در بخش عمرانی و ۲۶۰ میلیارد ریال معادل ۴۷ درصد در بخش جاری هزینه می شود.
وی افزود: مجموعه مدیریت شهری مراغه در راستای توسعه و عمران شهری، در یک سال اخیر ۱۸۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی در مناطق مختلف شهری اجرا کرده و هم اکنون نیز ۲۵ هزار متر مربع آسفالت ریزی در مقابل دانشگاه مراغه در قالب ۲ فاز در دست اجرا است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این نشست گفت: اگر در جامعه ای رسانه ها پویا و اصحاب رسانه فعال نباشند، جامعه دچار خسارت و عدم توسعه خواهد شد.
احمد دادرس فیاض افزود: با توجه به ظرفیت های بالای موجود در عرصه فرهنگ رسانه، بهره گیری از این پتانسیل ها برای معرفی چهره فرهنگی مراغه ضروری و حیاتی است. حضور رسانه ها و خبرنگاران در اجرای طرح های عمرانی و انعکاس اخبار، نقش مهمی در اطلاع رسانی برای آحاد جامعه ایفا می کند.
وی در این نشست خواستار نامگذاری یکی از میادین و یا خیابان های شهری مراغه با عنوان ‘خبرنگار’ در راستای پاسداشت تلاش های اصحاب رسانه در این شهرستان شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز