روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 227
  • 702
  • 1,334,428
شهرستان

راه‌اندازی آزمایشگاه سنجش استاندارد موادغذایی و آشامیدنی در مراغه

رئیس اداره استانداردمراغه از راه‌اندازی آزمایشگاه سنجش استاندارد موادغذایی و آشامیدنی در این شهرستان خبر داد.
علیرضا اسدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آزمایشگاه سنجش استاندارد موادغذایی و آشامیدنی در مراغه با تجهیزات روز آزمایشگاهی توانایی ارزیابی ۳۹۶ استاندارد ملی برای موادغذایی و آشامیدنی را دارد.
وی افزود: بخش خصوصی برای ایجاد این آزمایشگاه ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
اسدی اضافه کرد: علاوه بر واحدهای تولیدی و صنعتی مراغه، کارخانه‌های تولید مواد غذایی و آشامیدنی استان و کشور نیز می‌توانند کیفیت تولیدات خود را در این آزمایشگاه ارزیابی و نشان استاندارد دریافت کنند.
رئیس اداره استاندارد مراغه افزود: با راه‌اندازی این آزمایشگاه با ۲۰۰ مترمربع زیر بنا برای ۴ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
اسدی افزود: فعالیت‌های این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه همکار کاملاً زیر نظر اداره استاندارد مراغه خواهد بود.
وی افزود: شهرستان مراغه قطب تولید میوه، خشکبار و فرآورده‌های کشاورزی در آذربایجان‌شرقی بوده و تولیدات این شهرستان با ارزیابی و دریافت استاندارد از طریق این آزمایشکاه می‌تواند به خارج از کشور صادر شود.
اسدی گفت: پیش از این ارزیابی سلامت و کیفیت مواد غذایی، محصولات باغی و فرآورده‌های کشاورزی و آشامیدنی این شهرستان در مرکز استان و دیگر استان‌های کشور انجام می‌شد.

پیشرفت ۵۰ درصدی شبکه فاضلاب ناحیه صنعتی ملکان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت: شبکه فاضلاب ناحیه صنعتی ملکان که از سال گذشته عملیات احداث آن شروع شده ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
مرتضی نیرومند در جلسه بررسی رفع موانع تولید در ملکان اعلام کرد: برای این طرح ۲۰میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و با بهره برداری از آن مشکل فاضلاب ۶۶واحد صنعتی و تولیدی در این ناحیه حل می شود.
وی با اشاره به مشکلات موجود در این ناحیه صنعتی افزود: این ناحیه قبلا توسط جهاد کشاورزی تاسیس شده بود و با مشکل تسهیلات مواجه بود اما با تحویل این ناحیه به شرکت شهرک های صنعتی استان مشکلات آن یکی پس از دیگری حل می شود.
مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان همچنین بر صرفه جویی آب در واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد و گفت: این واحدها موظف به استفاده از کنتور هوشمند آب هستند.
نیرومند با اشاره به اینکه در بعضی از واحدهای تولیدی در استان از آب لوله کشی برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود، گفت: این کار خلاف است و در صورت مشاهده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
فرماندار ملکان نیز یکی از عمده مشکلات ناحیه صنعتی ملکان را مشکل برق دانست و افزود: در حالی که می بایست برای ناحیه صنعتی ۷مگاوات برق اختصاص می یافت تنها ۵/۱ مگاوات تامین شده که موجب قطع مکرر برق و خسارت های زیاد به واحدهای تولیدی می شود.
محمدباقر خانی با اشاره به اینکه اداره برق قبل از آنکه به واحدهای تولیدی و صنعتی امتیاز برق بدهد از آنان می خواهد تا ترانس و سیم و وسایل مورد نیاز را تهیه و نصب کنند، افزود: این رویکرد موجب فراری دادن سرمایه گذار و بی رغبتی آنها در ایجاد واحدهای تولیدی می شود.

ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی در شهر جدید سهند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت کار فرهنگی در شهر جدید سهند تاکید کرد.
شهاب الدین حسینی در جمع خبرنگاران وعده راه اندازی دفتر نمایندگی شهر جدید سهند را داد و گفت: با توجه به ظرفیت شهر سهند وکثرت جمعیت و وجود آسیب های اجتماعی ضرورت کار فرهنگی در شهر سهند بیش از پیش احساس می شود.
وی سپس ادامه داد: با راه اندازی نمایندگی سهند را پایلوت مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با برنامه های متنوع فرهنگی قرار می دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز