روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
شهروندان تبریزی به جای خودروی شخصی از حمل ونقل عمومی استفاده کنند

سازمان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای خواستار همکاری مردم برای کاهش آلودگی هوای تبریز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، این اداره کل در بیانیه ای از شهروندان خواست تا برای کاهش آلودگی هوای تبریز تا حد امکان از تردد با خودرو شخصی در داخل شهر پرهیز کنند.
در ادامه این بیانیه از مردم درخواست شده است از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت های درون شهری استفاده کرده و از سوزاندن برگ و درختان در باغ های اطراف تبریز و آتش زدن ضایعاتی مانند لاستیک، سیم و زباله خودداری کنند.
در این بیانیه ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی مصرف گاز طبیعی و مدیریت مصرف انرژی، از شهروندان خواسته شده معاینه فنی خودروی شخصی و تنظیم منابع احتراق خانگی را به عنوان یک اولویت و در راستای مسئولیت شهروندی انجام دهند.
در این بیانیه همچنین آمده است استفاده از گلدان‌های متعدد در خانه برای ایجاد یک سیستم تهویه طبیعی و حفظ اکسیژن مورد نیاز راهکار خوبی برای پالایش آلودگی هوا در فضای بسته منازل است.
گفتنی است تبریز پس از بارش های پاییزی هفته گذشته، وارد یک دوره رکود جوی شده تا جایی که امروز و برای ششمین روز متوالی شاخص های هواشناسی و زیست محیطی وضعیت جوی این شهر را برای بسیاری از گروه های سنس ناسالم نشان می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز