روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 45
  • 814
  • 1,335,781
شهروندان فریب پیامک هایی با نام بیمه سلامت را نخورند

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: شهروندان فریب پیامک هایی با نام بیمه سلامت را نخورند.
وحید مجیدی در جمع خبرنگاران به عموم شهروندان و بیمه شدگان هشدار داد پیامک هایی که با عنوان بیمه سلامت به شهروندان ارسال می شود مورد تایید نبوده و هیچ ارتباطی با اداره کل بیمه سلامت ندارد و شهروندان فریب این پیامک ها را نخورند.
مجیدی گفت: برخی افراد مخصوصا در شهرستان های هریس، اهر و اسکو از نام بیمه سلامت سوء استفاده کرده و به شهروندان پیامک فرستاده و تماس گرفته و عنوان می کنند با تهیه دفترچه های بیمه سلامت از خدمات تخفیفی بهره مند شوید در حالی که این افراد هیچگونه مجوزی از بیمه ندارند.
وی افزود: عموم مردم و بیمه شدگان باید هوشیار بوده و این نوع موارد را با سامانه ۱۶۶۶ اطلاع دهند تا جلوی هرگونه کلاهبرداری و سوء استفاده ها گرفته شود.
مجیدی در ادامه با اشاره به آمار بیمه شدگان استان گفت: دو میلیون و ۱۵۰هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت در استان وجود دارد که این آمار براساس قانون مصوب برنامه ششم توسعه که هر فرد ایرانی باید یک دفترچه داشته باشد کاهش یافته است. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی اگر یک فرد بیمه همپوشانی داشته باشد به این معنا که دارای دفترچه بیمه سلامت و تامین اجتماعی باشد باید بیمه سلامت خود را حذف کند و اگر دارای بیمه سلامت و بیمه روستایی باشد طبق این مصوبه باید بیمه روستایی و عشایری خود را حذف کند.
وی افزود: از این تعداد یک میلیون و ۱۵۰هزار بیمه شده متعلق به بیمه روستایی و عشایری بود که کاهش یافته است.
مدیر کل بیمه سلامت با اشاره به مطالبات و بدهی های بیمه سلامت با موسسات و دانشگاه ها اطهارداشت: طی ۵ماه گذشته مطالبات دانشگاه ها پرداخت شده و ۷۰۰میلیارد ریال مطالبات موسسات هفته آینده پرداخت می گردد.
و در مورد مطالبات داروخانه ها نیز فقط اسفند ماه سال گذشته را بدهی داریم ولی در مورد مطالبات امسال به روز بوده و همه ماه ها پرداخت شده است.
وی با اشاره به اعمال محدودیت ها در مورد انجام MRiدر مراکز درمانی افزود: طبق بخشنامه جدید یک بیمار و یک پزشک نمی تواند از یک قسمت بدن در کمتر از ۶ماه دوبار MRiانجام دهد و با مقایسه اماری می توان گفت در سه ماهه تابستان تیر تا شهریور ماه سال گذشته ۱۹هزار فقره MRi در استان انجام شده بود که بر اساس این بخشنامه در سه ماهه تابستان امسال این آمار به ۹هزار و ۸۰۰ فقره کاهش یافته است.
وی با اشاره به مراکزی که قرارداد خود را با بیمه سلامت قطع کرده اند گفت: مرکز چشم پزشکی مهر و حکیمان نور قرارداهای خود را به صورت یک طرفه با بیمه سلامت قطع کرده اند و دلایل و توجیه های آنان برای ما قابل قبول نیست و انها را به مراجع قضایی معرفی شده اند چرا که احساس می کنیم رفتار خوبی با بیمه شدگان صورت نمی گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز