روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 60
  • 933
  • 1,361,992
شونگیی تان: شطرنج بانوان ایران سطح بالایی دارد

بانوی شطرنج‌باز چین گفت: هنوز فرصت نشده از اماکن دیدنی ایران بازدید کنم و در پایان مسابقات قهرمانی جهان این کار را انجام خواهم داد.
«شونگیی تان» درباره پیروزی‌اش مقابل «ونجون جو» بخت نخست قهرمانی و صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان اظهار داشت: او هم‌تیمی من است و به همین دلیل دیدار ما باعث توجهات زیادی در کشور چین شده بود. فکر نمی‌کردم ون‌جون رو شکست بدهم، در واقع بهترین حالتی که برای خودم تصور می‌کردم، پیروزی در دیدارهای تکمیلی بود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در ابتدای مسابقات فکر می‌کرد که در نیمه نهایی حضور داشته باشد؟، گفت: پیش‌بینی نمی‌کردم به نیمه نهایی برسم، اما حالا فقط به فکر حضور در فینال خواهم بود تا مردم چین و همچنین ون‌جون را ناامید نکنم.
این شطرنج‌باز چینی درباره بازدید از نقاط مختلف ایران خاطرنشان کرد: این برای چهارمین بار است که به کشور شما می‌آیم. البته این بار هنوز فرصت نشده تا به اماکن دیدنی بروم. خوشبختانه محل اسکان خیلی خوب است و اینجا با مهربانی برخورد می‌شود. به هر حال برنامه‌ریزی کرده‌ام تا در پایان این تورنمنت بتوانم از اماکن دیدنی بادید کنم.
«شونگیی تان» در پایان درباره سطح شطرنج بانوان ایران تصریح کرد: بازی شطرنج‌بازان ایران را دیده‌ام. آنها در حالی قهرمان آسیا شده‌اند که من هنوز نتوانسته‌ام به این عنوان برسم. شطرنج بانوان ایران سطح بالایی دارد و بازیکنان کشور شما نیاز دارند که در مسابقات بزرگ حاضر و با بازیکنان سطح بالاتر روبه‌رو شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز