روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
شکایت معاون خاطی مدرسه معین پیگیری نمی‌شود

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص شکایت معاون مدرسه “معین” از برخی والدین دانش آموزان گفت: این موضوع قضایی است و مربوط به آموزش و پرورش نمی‌شود. یک شخص حقیقی از اشخاص حقیقی دیگر شکایت کرده و مرجع رسیدگی به این موضوع قوه قضائیه است و ما نه اطلاعی از این مساله داریم و نه پیگیری می‌کنیم.
مسعود ثقفی (رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران) با اشاره به تغییر نام مدرسه “معین” به “سرآمدان علم” گفت: پس از مساله‌ای که آنجا پیش آمد و لغو مجوز، موافقت اصولی مدرسه دچار مشکل شد و ضرورت بر این شد که موافقت اصولی دیگری را برای ادامه فعالیت ارائه شود که طبیعتا نام مدرسه هم در ادامه دیگر کارها تغییر پیدا می‎کرد.
وی ادامه داد: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی مدارس شهر تهران برای مجتمع آموزشی “سرآمدان علم” در محل ساختمان مدرسه قبلی (معین) مجوز صادر کرده است، زیرا سهامداران موسسه حق دارند؛ در ملک احداثی با کاربری آموزشی و با معرفی نماینده حقوقی جدید و نام جدید در سایر دوره‌های تحصیلی به فعالیت خود ادامه دهند.
البته با توجه به مسائلی که در این مدرسه اتفاق افتاده بود و به جهت امنیت روانی جامعه دوره اول متوسطه در مجتمع فعالیت نخواهد داشت و همان موقع حذف شد. در حال حاضر صرفا این مجتمع جدید در مقطع ابتدایی و متوسطه دوم فعالیت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: به دلیل اینکه مجوز مدرسه معین لغو شد و باید یک گروه دیگری برای مدیریت این مجتمع آموزشی اقدام می‌کردند. سهامداران مدرسه خودشان این کار را کردند و این کاملا قانونی و حقوقی است. ضمن اینکه دیگر هیچ کدام از اعضای مدرسه قبلی در مقطع متوسطه اول دیگر در مدرسه جدید حضور ندارند و در مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم همان نیروهایی که قبلا بوده‌اند به کار خود ادامه می‌دهند.
ثقفی به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا حواشی به وجود آمده تاثیری در کاهش ثبت نام دانش آموزان در سال جدید این مدرسه نداشته است؟ پاسخ داد: از آنجا که حوزه متوسطه اول به طور کل در این مجتمع آموزشی حذف شده است، ثبت نامی در این مقطع نخواهد بود.ما نیز کمک کردیم؛ دانش آموزان این مقطع در سایر مدارس ثبت نام کنند و کار تحصیل‌شان را ادامه دهند، اما در سایر مقاطع از اول هم مشکلی جهت ثبت نام وجود نداشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز