روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
شکایـت مرد هنرمند از شاکی‌ها

مرد تحصیلکرده که به خاطر بدهی ۲۰ میلیون تومانی پشت میله‌های زندان افتاده است، از طلبکارانش به اتهام آدم ربایی و تهدید به مرگ شکایت کرد.
چند روز قبل متهم از زندان به شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران منتقل شد.او که ۸ ماه قبل با حکم غیابی بازداشت و به خاطر ۲۰ میلیون تومان بدهی به دو سال حبس محکوم شده، درباره ادعایش به بازپرس مرشدلو گفت: «فوق لیسانس صنایع دستی دارم و بیش از ۲۰ سال است که روی چوب حکاکی می‌کنم. سال گذشته برای ساخت تابلوهایی با چوب‌هایی به ارزش ۳۰ میلیون تومان سفارش گرفتم اما چون دستم خالی بود ۲۰ میلیون آن را از دوست و آشنا قرض کردم. مطمئن بودم بعد از تحویل تابلوها می‌توانم بدهی هایم را بدهم اما از بخت بدم، مشتری‌ام پولش را نداد. درآن شرایط نه تنها دستمزد نگرفته بودم بلکه کلی هم قرض بالا آورده بودم. وقتی طلبکاران پولشان را خواستند، با ریش سفیدی بزرگان فامیل قرار شد ماهانه یک میلیون تومان به حساب مردی به نام «وحید» پول بریزم و او هم به طلبکارها پول بدهد. اما سه ماه گذشته بود که مرا دستگیر کردند و از ۸ ماه پیش با حکم غیابی دادگاه در زندان هستم. اما من هم از آنها شکایت دارم چون قصد ربودنم را داشتند و چند باری تلفنی مرا تهدید به مرگ کرده بودند.»
او درباره ادعایش اظهارکرد: «یک شب وقتی وارد حیاط خانه‌ام شدم یک نفر از پشت سر به من حمله کرد. یک نفر طناب انداخت دور گردنم و نفر سوم با شوکر زمینگیرم کرد. بعد هم کشان کشان مرا سرکوچه بردند. می‌خواستند مرا بی‌سر و صدا سوار تاکسی کنند که با فریادهایم، همسایه‌ها نجاتم دادند اما در اثر این حمله گوش و چشمم آسیب دید و فکم شکست. آن شب چهره هایشان را دیدم و شک ندارم که طلبکارانم بودند. آنها حتی در قالب مأمور قلابی سراغ خانواده‌ام رفته و تهدید کرده بودند که اگر پولشان را ندهم مرا می‌کشند. من درآمد خوبی از کار با چوب دارم و با سازمان‌های معتبر کار می‌کردم و با دوچرخه در شهرهای مختلف تابلوهایم را می‌فروختم. مطمئنم اگر دستگیر نمی‌شدم می‌توانستم پولشان را پرداخت می‌کردم. اما آنها باید به خاطر کارهایشان پاسخ بدهند.»
مرد میانسال که در زندان معرق کاری را آموزش می‌دهد و تا به حال ۱۰ تابلو نیز در همین مدت فروخته است، افزود: «قرار است به کارآموزانم دیپلم داده شود و بعد از آزادی وام بگیرند. من هم درخواست اعسار داده‌ام و به خاطر خوش رفتاری و با کمک ستاد دیه بزودی آزاد می‌شوم. قرار است بعد از آزادی با یکی از دوستانم از حرم حضرت معصومه(س) تا حرم اما رضا(ع) رکاب بزنیم و با فروش تابلوهای معرق کاری و پخش شماره حساب ستاد دیه برای آزادی زندانیان پول جمع کنیم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز