روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 935
  • 1,139
  • 1,384,242
شکست سارکوزی در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان

شکست سارکوزی در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان/ فیون اول شد

فیون

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه در انتخابات داخلی حزب راست‌میانه جمهوری‌خواه شکست خورد. سارکوزی پس از این شکست اعلام کرد از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «نیکولا سارکوزی» رئیس‌جمهوری سابق فرانسه با اذعان به شکست، از فرانسوا فیون که فردی میانه‌رو است و در دور اول رای‌گیری روز یکشنبه اول شد، حمایت کرده است.

در این انتخابات فیون با کسب ۴۴٫۱ درصد آرا اول شد و آلن ژوپه با به دست آوردن ۲۸٫۲ درصد آرا با فیون به مرحله دوم انتخابات رفت. نیکولا سارکوزی نیز تنها با کسب ۲۱ درصد آرا از رقابت‌ها کنار رفت.

سارکوزی در پی شکست فاحش در انتخابات درون حزبی اعلام کرد که از دنیای سیاست کناره گیری می‌کند.

آلن ژوپه هم که همانند فیون، نخست‌وزیر فرانسه بوده، در جایگاه دوم قرار گرفت. قرار است این دو نامزد یکشنبه آتی مجددا مقابل یکدیگر قرار بگیرند. برنده انتخابات داخلی حزب جمهوری‌خواه فرانسه سال آتی میلادی نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.

احتمالا برنده انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان میانه، در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی فرانسه موسوم به جبهه ملی روبرو می‌شود.

هفت کاندیدا برای کسب نمایندگی حزب جمهوریخواهان در این انتخابات رقابت کردند. انتخاب کاندیدای جمهوریخواهان برای شرکت در مبارزات ریاست جمهوری در دو مرحله صورت می‌گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز