روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,058
  • 1,097
  • 1,390,223
شکست پروژه مشترک خودران BMW‌ و Baidu

خودروساز آلمانی ب ام و و غول اینترنتی چینی بایدو به تحقیقات مشترک در زمینه خودروهای خودران پایان دادند.
اولاف کاستنر، مدیرعامل ب ام و چین به رویترز گفت: این دو شرکت تصمیم گرفتند به این همکاری که شامل تست خودروی خودران در آمریکا و چین بود، پایان دهند زیرا نقطه نظرات متفاوتی درباره نحوه انجام تحقیقات داشتند.
وانگ جینگ، مدیر توسعه خودروی خودران در بایدو هم به رویترز گفت: این شرکت اکنون از خودروهای لینکلن فورد در تستهای آمریکایی خود استفاده می کند.
در سومین کنفرانس اینترنت جهان چین که در شهر ووژن برگزار شد، بایدو امکان تست نمونه های اولیه مختلف از خودروهای خودران را که از سوی خودروسازان چینی چری و بایک موتور طراحی شده بودند، عرضه کرد.
خودروهای آزمایشی در یک جاده بسته حرکت کردند تا از مواجه شدن با دوچرخه و خودروهایی که با سرعتهای مختلفی حرکت می کنند، اجتناب کنند.شرکت ب ام و قصد دارد تیم تحقیقات و توسعه خودروی خودران در چین را گسترش دهد. این دو شرکت به همکاری در زمینه نقشه‌های کیفیت بالا که برای ناوبری خودروهای خودران ضروری هستند، ادامه می دهند.بایدو قصد دارد فروش محدود خودروهای خودران را تاسال ۲۰۱۸ آغاز کند و تا سال ۲۰۲۱ عرضه این خودروها را گسترش دهد. ب ام و هم برای عرضه خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱ هدف گذاری کرده است.
بر اساس گزارش رویترز، چین ماه گذشته نقشه راهی برای توسعه خودروهای خودران منتشر کرد که در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ می توانند در بیشتر نقاط این کشور حرکت کنند و تقریبا همه خودروها تا سال ۲۰۲۳ از حداقل قابلیت اتوماتیک برخوردار خواهند بود.
این نقشه راه از یک فناوری خاص برای خودروهای خودران حمایت نمی کند که احتمال حمایت از یک استاندارد مختلف از اروپا یا آمریکا را مطرح می کند.
مدیران شرکتهای فناوری و خودرو می گویند خودروهای آینده قادر خواهند بود به صورت اتوماتیک و بدون دخالت راننده انسانی، حرکت کنند و صنعت حمل و نقل را متحول سازند. در حال حاضر همه خودروسازان و شرکتهایی مانند گوگل و شرکت تامین کننده قطعه دلفی سرمایه گذاری بالایی در توسعه این فناوری انجام داده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز