روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 996
  • 857
  • 1,394,289
شکل گیری ابعاد جدید طرح تحول آسفالت معابر تبریز در سال ۹۶

به گزارش شهریار، روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت در راستای بهسازی و اصلاح معابر شهری تبریز اجرا می شود، پروژه ای که در سه ماهه اول سال ۹۶ از حجم کل این پروژه در طول سال ۹۵ پیشی گرفته است.
اجرای پروژه های عمرانی از این دست توسط شهرداری تبریز بدون شک از کانون توجه رسانه ها و شهروندان خارج نیست البته می توان رضایتمندی بیش از پیش آن ها را نیز نقطه عطف عملکرد این نهاد قرار داد.
برودت شدید هوا در زمستان ۹۵ و تشدید بارش ها را می توان مزید بر علت دانست در تعویق آغاز طرح تحول آسفالت تبریز ولی تلاش شبانه روزی در سال جاری توانست این تعویق را جبران کند اما نتوانست مانع قضاوت های مغرضانه برخی رسانه ها شود. یکی از اساسی ترین دغدغه های شهرنشینی که رابطه مستقیم آن با شهرداری ها غیر قابل انکار بوده و اجرای دقیق و برگرفته از استاندارد های مدرن ویترین عملکرد شهرداران محسوب می شود، پروژه آسفالت شهری است.
به دنبال کسب عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام توسط مدیران شهری تبریز، این روزها اجرای عملیات آسفالت ریزی معابر شهری ابعاد تازه ای به خود گرفته است. در کنار تقویت زیرساخت های میزبانی تبریز در سال ۲۰۱۸، بهبود آسفالت سطح شهر تبریز با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان مورد توجه مدیریت شهری قرار می گیرد.با آغاز فصل بهار و افزایش نسبی دمای هوا اجرای پروژه های عمرانی شهرداری تبریز وارد فاز جدیدی شده و آسفالت ریزی خیابان های اصلی و فرعی مورد تاکید شهردار تبریز قرار گرفته است.
این در حالی است که شهر تبریز در آستانه یک رویداد بزرگ جهانی میزبانی گردشگران کشورهای اسلامی را در سال ۲۰۱۸ به عهده گرفته و سازگاری مبلمان شهری با این موضوع می تواند نقش کلیدی ایفا کند.
افزایش بیش از ۶۲۰ درصدی تولید آسفالت در فروردین سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال قبل و بهره گیری این میزان آسفالت برای بهسازی معابر اصلی و فرعی گامی اساسی در تحول چهره شهری قلمداد می شود.
به گفته شهردار تبریز می توان اینگونه حساب کرد که محلات کم برخوردار هر منطقه از شهرداری در اولویت اجرای این پروژه قرار دارند و حذف ناهمگونی های بصری نیز جدا از این قائده نیست.
صادق نجفی درباره این موضوع پیش تر ضمن تاکید بر سبقه تاریخی و فرهنگی شهر تبریز در اعصار مختلف، توجه شهروندان تبریزی به پیرامون فیزیکی زندگی خود را غیر قابل انکار توصیف کرده است.
با در نظر گرفتن اینکه طرح تحول آسفالت شهری تبریز کماکان در حال اجراست، استقبال و رضایتمندی شهروندان مخصوصا در مناطق کم برخوردار کاملا مشهود است.
علی بهبودی یکی از شهروندان محله آخماقیه می گوید: ساماندهی کوچه راهنمایی در قالب جدول گذاری، بهسازی جوب ها و آسفالت ریزی تردد را برای اهالی تسهیل کرده است. هنگام بارندگی و عدم وجود جوب آب محلی موجب بروز آبگرفتگی معابر می شد و عملا اهلی نمی توانستند از خانه هایشان بیرون بیایند.
احمد احسانی یکی دیگر از شهروندان محله حیدر آباد تبریز به بهسازی آسفالت این محله در کنار حذف تیرهای برق مزاحم اشاره می کند و می گوید: امسال به رغم سال های گذشته درفصل زمستان شهرداری طرح نمک پاشی برای آب کردن برف خیابان را اجرایی نکرد و این امر موجب شد تا میزان تخریب آسفالت کاهش پیدا کند.
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به اهمیت بحث آسفالت در برنامه‌های عمران شهری گفته، این سازمان توانسته با همت و جدیت و تلاش های شبانه روزی، میزان تولید آسفالت در کارخانه های خود را در فروردین ماه سال جاری، تا بیش از ۶۲۰ درصد افزایش دهد.با اجرای دیگر عملیات عمرانی مربوط به آسفالت ریزی و ساماندهی معابر شهری، مشکلات ترددی شهروندان مربوط به آسفالت، برطرف شود. پوشش معضل آسفالت شهری، نیازمند اولویت‌بندی بر اساس حجم تردد و درخواست شهروندان است و در کنار مسیرهای اصلی، نباید از کوچه‌ها، محلات و محدوده‌های مسکونی غفلت شود.
طرح ضربتی آسفالت‌ریزی و لکه‌گیری سطح شهر، با لحاظ شرایط بارندگی و با اولویت خیابان‌های بیش از عرض ۱۲ متر و تکمیل آن یکی دیگر اهداف پروژه آسفالت تبریز است که در حال اجراست./یعقوب قلندری نژاد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز