روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 293
  • 407
  • 1,282,524
شگفت‌انگیزترین شبکه مترو جهان

برنامه احداث شبکه متروی استکهلم در سال ۱۹۴۱ قطعی و اولین خط در سال ۱۹۴۵ افتتاح شده است. هفت خط در سه گروه قرمز، آبی و سبز مسافران را جابه جا می کنند. خط سبز که ایستگاه مرکزی را به منطقه قدیمی شهر متصل می کند، در سال ۱۹۵۷؛ خط قرمز که از شمال شرقی به جنوب غربی می رود در سال ۱۹۶۴؛ و هط آبی که شمال غربی را به مرکز شهر متصل می کند، در سال ۱۹۵۷ افتتاح شد.
شاخص ترین بخش این شبکه ایستگاه های آن هستند که به طولانی ترین موزه هنر در جهان معروف اند. ۷۰ ایستگاه از مجموع ۱۰۰ ایستگاه استکهلم و ۱۰۸ کیلومتر از تونل های مترو به آثار متنوع صدها هنرمند اختصاص یافته است. شبکه متروی استکهلم امروزه موزه ای است از مجموعه مجسمه ها، نقاشی ها، گرافیتی ها و حتی آثاری به سبک مدرن. هدف از این کار نمایش هنر در سطح شهر و در میان مردم می باشد.
معروف ترین و بزرگ ترین ایستگاه متروی سوئد، ایستگاه تی- سنترالن با طراحی الوف اولتوت است. این ایستگاه از نظر موقعیت نیز از اصلی ترین ایستگاه هاست. غار سنگی عظیمی که ویژگی های زمین شناسی و بستر صخره ای شهر استکهلم را به نمایش می گذارد. برخی از خطوط که بر دیوارها و سقف تصویر شده اند در نظر اول به آثار انسان غارنشین شبیه می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز