روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 160
  • بازدید دیروز: 618
  • کل بازدید ها: 488,985
شیوع آرتریت روماتوئید در زنان سه برابر مردان

فوق تخصص روماتولوژی با بیان اینکه آرتریت روماتوئید، بیماری نسبتا شایع با میزان شیوع حدود یک درصدی است، افزود: شیوع این بیماری در زنان سه برابر مردان است.
دکتر انوشه حقیقی اظهار کرد: آرتریت روماتوئید در سنین ۳۵ تا ۴۵ سالگی شایع تر است، در ابتدا علامت خاصی ندارد و با دردهای مفصلی بروز می یابد که هنگام صبح بعد از بیدار شدن از خواب شدت بیشتری دارد.
وی توضیح داد: آرتریت روماتوئید نوعی التهاب مفصلی است که سبب بدشکی و درد مفاصل می شود و معمولا به صورت قرینه بروز می یابد یعنی اگر یکی از مفاصل سمت راست بدن مبتلا شود، مفصل مشابه در سمت چپ بدن نیز دچار این بیماری می شود.
حقیقی ادامه داد: اغلب مبتلایان، دچار خستگی و درد مفاصل هستند که گاهی در طول روز آنها را آزار می دهد و در صورت شدت بیماری، دچار بد شکلی های مفصلی نیز می شوند.
وی با بیان اینکه این بیماری عوارض دیگری مانند ایجاد تومورهای زیرجلدی را نیز می تواند به همراه داشته باشد، افزود: علت این بیماری ناشناخته است اما نتایج مطالعات نشان می دهند که زمینه ژنتیکی لازم است تا در برخورد با یک عامل محیطی مانند ویروس یا باکتری بیماری بروز یابد.
حقیقی نقش استرس در بروز این بیماری را بسیار مهم دانست و گفت: استرس و فشار بیش از حد به مفاصل در اثر فعالیت زیاد می تواند موجب تشدید علائم این بیماری شود.
وی با اشاره به اینکه مبتلایان به این بیماری مشکلی برای بارداری و شیردهی ندارند، ادامه داد: این بیماری درمان قطعی ندارد و فقط قابل کنترل است.
حقیقی اظهار کرد: این بیماری ممکن است در هر سنی بروز یابد اما در سنین کمتر از ۱۶ سالگی از آن به عنوان روماتیسم کودکان نام برده می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز