روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 143
  • 761
  • 1,332,844
شیوه فعلی خصوصی‌سازی سبب از بین رفتن تولید و اشتغال می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: شیوه فعلی خصوصی‌سازی سبب از بین رفتن تولید و اشتغال می‌شود.
میراحد حسینی در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه در خصوصی سازی‌های گذشته در آذربایجان شرقی تجربه ثابت کرده است که خریداران ابتدا تعدیل نیرو کرده و تعداد زیادی از کارگران خود را اخراج می‌کنند اظهار کرد: تجربه موفقی تاکنون از واگذاری‌ها شاهد نبودیم و مداوم از این حوزه با مشکلات متعددی در استان مواجه هستیم.
وی دومین اقدام خریداران بنگاه‌ها در خصوصی سازی را فروش «املاک» شرکت خریداری شده عنوان کرد و افزود: سومین مشکل جدی در واگذاری‌ها این است که بنگاه ها به افرادی واگذار می‌شود که الفبای مدیریت را بلد نیستند و حقوق و قوانین کارگران را مراعات نمی‌کنند.
میراحد حسینی با تاکید بر اینکه با تداوم این روند در واگذاری‌ها تجربه نشان داده که خریداران حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند ابراز داشت: پس از این اقدام، کارگران را برای تجمع به مقابل استانداری هدایت کرده و استان را با مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی مواجه می‌کنند و در ‌‌نهایت مردم را به نظام بدبین می‌کنند.
وی با بیان اینکه ما این نوع واگذاری را نمی‌خواهیم تصریح کرد: سازمان خصوصی سازی باید حداقل در واگذاری ها هیئتی از هر استانِ صاحب بنگاه واگذاری شونده را برای نظر خواهی فراخوان کرده و در جلسات مشورت بگیرد تا از مشکلات آینده پیشگیری کنیم.
حسینی با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد در مصاحبه اخیر خود به صورت صریح اعلام کرد که برخی در موضوع واگذاری مقابل ما ایستاده و اجازه نمی‌دهند، ادامه داد: وزارت اقتصاد برخی استانداران را در مقابل خود می‌بیند که دلیل اصلی این مقاومت بخاطر از بین رفتن تولید و اشتغال و… با این روند واگذاری است و ما این واگذاری را نمی‌خواهیم.
وی با اشاره به اینکه ما برای خصوصی سازی‌ها و اینکه دولت بیش از حد بزرگ نشود آمادگی داریم تا بنگاه‌ها را واگذار کنند، افزود: شرط ما این است که با شناخت کافی و مشورت گرفتن از مدیران ارشد استان، شرایط اهلیت خریدار را رعایت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز