روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 738
  • 749
  • 1,337,223
صادرات، موتور محرکه توسعه اقتصاد است

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه موتور محرکه توسعه اقتصاد، صادرات است، گفت: صادرات می تواند اقتصاد استان را رونق ببخشد.
علی اصغر عباس زاده اظهار کرد: در بخش صاردات در آذربایجان شرقی طی مدت چهار ماهه، ۲۰ درصد رشد داشته ایم، این درحالی است که صادرات کشور دچار افت شدید شده است.
وی با اشاره به وضعیت واردات آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه کالاهای وارداتی به استان ۲۰ درصد کاهش یافته است، این امر نشان می‌دهد فعالیت های تولیدی در استان افزایش یافته است.
مدیر کل گمرک تبریز با اشاره به برنامه های گمرکات استان در راستای توسعه صادرات غیرنفتی، تصریح کرد: در این راستا، برای صادرکنندگان بسته های حمایتی در نظر گرفته شده و ضمن اینکه تشریفات گمرکی صادرات کم شده، صادرکنندگان به راحتی می توانند صادرات خود را در کوتاه ترین زمان انجام دهند.
عباس زاده با بیان اینکه تمامی کالاهای تولیدی استان به عنوان کالای غیرنفتی در رونق اقتصاد کشور موثر است، ادامه داد: ماشین آلات و مواد غذایی به عنوان کالای غیرنفتی در راستای رونق اقتصادی موثر است، بنابراین افزایش ۲۰ درصدی کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان بسیار ارزشمند است و باید واحد های تولیدی از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آورند.
وی در خصوص ضرورت صادرات غیرنفتی عنوان کرد: صنعت کشور نیامند تثبیت نرخ ارز است، منابع ارزی از طریق فروش درآمد های نفتی و معدنی حاصل می شود در غیر این صورت از روی اجبار ارز را از طریق صادرات غیرنفتی، تامین می‌کنیم، بنابراین افزایش نرخ ارز به نفع صاردات است.
عباس زاده با اشاره به تاثیر صادرات بر اشتغالزایی خاطرنشان کرد: صادرات غیرنفتی ضمن ایجاد ارزش افزوده بالا، وضعیت اشتغال در جامعه را بهبود بخشیده و درآمد های ارزی را برای تامین نیاز های وارداتی کسب می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز