روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 735
  • 1,066
  • 1,388,803
صادرات ایران به قطر تا یک میلیارد دلار افزایش می یابد

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود، مقدار صادرات ایران به قطر یک میلیارد دلار افزایش یابد.
حسین سلاح‌ورزی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: با توجه به افزایش صادرات به کشور قطر، لرستان ظرفیت صادر مصالح ساختمانی، آب‌ معدنی، میوه و گوشت را به این کشور دارد.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر به علت تهدید ویروس تب کنگو صادرات گوشت ممنوع شده‌است، گفت: برای صادر کردن کالا به کشورهایی مثل قطر که دارای استانداردهای سخت‌گیرانه هستند، همواره باید کیفیت کالا را در نظر داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان افزود: میزان سموم مانده در محصولات و کیفیت موادی که صادر می‌شود باید بررسی شوند، زیرا در صورت صادرات محصولاتی که با استانداردهای کشور هدف همخوانی نداشته باشد، امکان برگشت کالا وجود دارد که به نوعی فرصت‌سوزی است.
سلاح‌ورزی با یادآوری اینکه در رابطه با صادرات کالاهایی مثل مصالح ساختمانی فرصت‌های بهتری داریم، خاطرنشان کرد: در مجموع اگر بتوانیم یک درصد از سهم صادرات به قطر را به لرستان اختصاص دهیم، فرصت خوبی برای استان به وجود می‌آید‌.
وی به امکان صادرات کالاها به صورت مستقیم به کشور قطر اشاره کرد و گفت: این امر در نتیجه کسب مجوز از اداره گمرک ایران است و برای تحقق آن باید اقدامات لازم انجام شود.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، تنش‌های سیاسی منطقه را علت اصلی تقاضای این کشور برشمرد و بیان کرد: پیش از این کشور قطر عمده کالاهای مورنیاز خود را از کشور امارات تهیه می‌کرد و این در حالی است که امروزه به دلیل تحریم‌ها در این کشور است تقاضای مردم افزایش یافته است.
سلاح‌ورزی بیشترین مقدار تقاضا از این کشور را از کشورهای ایران و ترکیه برشمرد و گفت: سال گذشته در کل کشور ۳/۵ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: میزان صادرات به قطر نیز ۱۰۵میلیون دلار بوده است و طبق پیش بینی‌ها میزان صادرات ایران به قطر به یک میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز