روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 781
  • 889
  • 993,812
صادرات برق به ارمنستان و آذربایجان کذب است

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز با رد شایعه ای مبنی بر صادرات برق به ارمنستان و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: قبل از آنکه جمهوری آذربایجان خود دچار مشکل شود، به ایران برق صادر می کرد و همچنین طی برنامه تهاتری، ایران به همان میزان وارد شده نیز برق صادر می کرد اما در شرایط موجود صادرات برق به کشور های همسایه کاملا قطع شده است.
“ عادل کاظمی” در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه افزود: زمستان سال گذشته ۵۰۰ مگاوات برق در تبریز مصرف می شد که در تابستان سال جاری این رقم به ۷۹۰ مگاوات رسیده است و با افزایش هر یک درجه دما، میزان مصرف برق نیز ۵۰ مگاوات افزایش یافته است.
کاظمی گفت: در صورت استفاده ۱۰ درصد از مشترکان خانگی از مصرف کولرهای گازی نزدیک به ۳۰۰ مگاوات برق به مدار تحمیل می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز به تعداد مشترکان حوزه برق تبریز اشاره کرد و گفت: ۹۶۰ هزار مشترک برق در تبریز وجود دارد که ۸ هزار مشترک را مشترکان صنعتی تشکیل می دهند.
وی افزود: ۳۸ درصد از مصرف برق را مصارف خانگی، ۳۰ درصد را واحد های صنعتی و مابقی مصارف را واحد های کشاورزی و تجاری و ادارات تشکیل می دهند.
وی اذعان کرد: ۵۶۰ واحد صنعتی در راستای کاهش مصرف برق با ما همکاری کرده اند و با اجرای تفاهم نامه ای ۵۰ درصد موجب صرفه جویی مگاواتی برق شده اند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز با اشاره به اینکه حجم خاموشی های رخ داده طی روزهای اخیر ۵۰ تا ۲۰۰ مگاوات است، تصریح کرد: خاموشی ها از اوایل تیرماه و بسته به نیاز و مدیریت شبکه صورت می گیرد و خاموشی ها متناسب با مصرف ها تقسیم بندی می شود که حجم این خاموشیها در تبریز ۵۰ تا ۲۰۰ مگاوات بوده است.
کاظمی از اخذ مجوز برای نصب پستهای کمکی برای تجهیزات حفاظتی خبر داد و گفت: با تلاش همکاران و مسئولان، مجوزهای لازم برای نصب پست های کمکی اخذ شده و نصب تجهیزات آغاز شده است که در فاز اول نصب تجهیزات همکاران ما در ستارخان هفت پست، امور برق باغمیشه پنج پست، امور برق گلستان هفت پست، امور برق ائل گلی سه پست و امور برق قراملک هفت پست کمکی برق نصب می کنند.
وی افزود: بعد از اعمال خاموشی، میزان مصرف برق تبریز بین ۷۷۰ تا ۸۰۰ مگاوات است و این نشان می دهد که نیاز مصرفی به ۹۰۰ مگاوات می رسد.
این مقام مسئول اظهار کرد: برخلاف اخبار منتشر شده و صحبت های اخیر نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو مبنی بر اینکه در تهران قطعی برق نداریم و فشارهای ناشی از آن را باید شهرستان ها بکشند افزود: در استان تهران ۸۰۰ الی هزار و ۲۰۰ مگاوات خاموشی طی روزهای گذشته اعمال شده است.
کاظمی اذعان کرد: در سال ۹۵، هشت میلیون کیلووات دستکاری کنتور و استفاده غیرمجاز گزارش شده بود که این مقدار در سال گذشته به صد میلیون کیلو وات رسیده است که با اقدامات اخیر توانسته ایم از بروز چنین دزدی هایی ممانعت کنیم.
وی با اشاره به حجم انبوه شهروندانی که با سامانه ۱۲۱ تماس می گیرند اداه داد: سامانه ۱۲۱ که پاسخگوی مشترکان است همزمان می تواتد فقط به ۶۰ تماس تلفنی جواب بدهد و وقتی حجم تماس های افزایش می یابد از نظر اصطلاح فنی “ تماس های بهمنی” رخ می دهد و خطوط مختل می شود و عموم مردم از اینکه نمی توانند برای سوالات خود پاسخی دریافت کنند گلایه مند می شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز