روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 83
  • 884
  • 1,046,328
صادرات کالاهای آذربایجان شرقی به ۹۸ کشور جهان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به صادرات یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلاری استان در ۹ ماهه امسال گفت: بیشترین صادرات استان مربوط به گروه کالاهای صنعتی معادل ۴۴ درصد است.
علی جهانگیری با اشاره به افزایش ۷ درصدی صادرات غیرنفتی استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: پس از کالاهای صنعتی، کالاهای کشاورزی، صادرات منطقه آزاد ارس، محصولات شیمیایی و پتروشیمی، فلزات، فرش و صنایع دستی، سنگ و مواد معدنی و تجارت چمدانی به ترتیب بیشترین میزان صادرات استان را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به هدفگذاری صورت گرفته در آغاز سالجاری مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی صادرات غیرنفتی خاطرنشان کرد: ارقام مذکور بدون احتساب صادرات مجموعه مس سونگون است و از این رو رقم نهایی در پایان سال بدون شک بالاتر خواهد بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی با دیگر کشورها گفت: امروز تعامل اقتصادی خوبی بین کشور ایران و سوریه شکل گرفته است و فعالان اقتصادی استان می توانند از فرصت پیش رو به نحو شایسته ای استفاده کنند.
وی گفت: اعزام هیات تجاری از استان آذربایجان شرقی به این کشور هرچه سریع تر عملیاتی می شود.
جهانگیری ادامه داد: بخش خصوصی خود می تواند با تجربه ارتباط دیرین با کشورهای همسایه این هیات تجاری را مدیریت کرده و نسبت به ارتباط اقتصادی بین دو کشور پیش قدم باشد.
کالاهای آذربایجان شرقی به ۹۸ کشور جهان از جمله عراق ترکیه، افغانستان، گرجستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان صادر می شود. کالاهای صنعتی شامل مواد اولیه و قطعات، اقلام سرمایه‌ای و ملزومات مصرفی و خدمات می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز