روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
صادرات ۱۰۶میلیون دلار کالای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد ۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی، گفت: ۱۰۶ میلیون دلار کالای کشاورزی در پنج ماهه اول سال جاری از گمرکات استان صادر شد.
اکبر فتحی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ۱۱ درصد صادرات غیر نفتی استان مربوط به صادرات محصولات کشاورزی است، افزود: ۳۰ کشور مقصد صادرات محصولات کشاورزی استان هستند که کشورهای عراق، افغانستان، ارمنستان و ترکیه در صدر می باشند.
وی ادامه داد: عمده محصولات صادراتی آذربایجان شرقی کشمش ، محصولات لبنی، رب گوجه فرنگی ، آبمیوه و جوجه یکروزه است.
فتحی خاطرنشان کرد: جهت تسهیل، تسریع و افزایش حجم معاملات، بکارگیری تجارت ترجیحی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی نظیر کشمش، آبمیوه و رب گوجه فرنگی و واردات نهاده های دامی و گوشت پیشنهاد می شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی درمرداد ماه امسال، ۱۹ میلیون دلار بود که نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته از افزایش ۲۵ درصدی برخوردار است.
سال گذشته ۲۸۵ میلیون دلار کالای کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد؛ این استان توانمندی تبدیل شدن به قطب صادرات محصولات کشاورزی کشور را دارد.
آذربایجان شرقی دارای بیش از ۵ میلیون تن تولیدات سالانه در بخش کشاورزی است.
کسب رتبه نخست جذب اعتبار مکانیزاسیون کشاورزی در سال های ۹۲ تا ۹۵،اجرای طرح پهنه بندی مروجین کشاورزی و افزایش تولید گندم به ۸۵۰ هزار تن در سال ۹۵ از دستاوردهای بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در سال های فعالیت دولت تدبیر و امید است.
مساحت کل اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی یک میلیون و ۲۲۲ هزار هکتار است که از این میزان ۸۰۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت دیم و ۲۹۴هزار هکتار نیز اراضی زیر کشت آبی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز