روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 489
  • 1,439,875
صادرات ۱۷۲ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از گمرکات

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از صادرات ۱۷۲ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از گمرکات استان در هشت ماهه اول سال ۹۷ خبر داد.
اکبر فتحی ضمن اعلام این مطلب افزود: صادرات کالاهای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی در هشت ماهه امسال ۱۷۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی یکی از مبادی خروجی کشور است و نقش تولیدات و محورهای مهم تجاری و زیرساخت‌های موجود استان بر کسی پوشیده نیست و اگر همه اقدامات برای تضمین صادرات انجام شود، این صادرات باعث اشتغال در استان و کشور خواهد شد.
فتحی ادامه داد: بررسی میزان تولید و میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان حاکی از آن است که پتانسیل صادراتی محصولات کشاورزی بیشتر از میزان صادرات انجام شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی اظهار کرد: مهم ترین اولویت های صادراتی در شرایط پیش رو، صادرات در شرایط تحریم است که می‌تواند ارزآوری خالص و سالم به همراه داشته باشد و تابحال نیز برای ارتقاء صادرات محصولات کشاورزی اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: یکی از اصول لازم در امر استمرار صادرات محصولات کشاورزی، ثبات در قوانین محصولات صادراتی است..
فتحی گفت: این میزان صادرات عمدتاً به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان، گرجستان، ارمنستان و پاکستان صورت گرفته است.
لازم به ذکر است میزان صادرات محصولات کشاورزی استان در آبانماه سال ۹۷ بالغ بر ۲۴ میلیون دلار برآورد شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز