روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 6
  • 1,073
  • 1,394,372
صادرات ۳۰ درصدی چشم انداز صنعت قطعه سازی خودرو در تبریز

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به نقش تولیدکنندگان قطعات خودرو در شهر تبریز در زنجیره تامین جهانی خودرو تا سال ۲۰۲۵ اعلام کرد: در این چشم انداز ۳۰ درصد از قطعات خودرو و زیرمجموعه های آن صادر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی سید اصغر حسینی با بیان اینکه قطعه سازی و ساخت خودرو جزو بخش های صنعتی قابل گسترش است، گفت: تجهیز واحدها با تکنولوژی جدید و الگو برداری از واحدهای موفق قطعات خودرو و رعایت استاندارد قطعات جهت کسب بازار جهانی می تواند افق روشنی را پیش روی واحدهای قطعه سازی بگشاید.
وی اظهار کرد: پس از امضای برجام و ورود سرمایه گذاران خودرو به کشور در زمان حاضر افق قابل قبولی از تامین قطعات با تکنولوژی روز برای خودروها پیش بینی می شود.
وی در خصوص مشکلات واحدهای قطعه سازی استان افزود: کمبود تکنولوژی برای تولید انبوه تولیدات، متناسب نبودن تکنولوژی با تولید در مقیاس اقتصادی، مدرن نبودن تجهیزات تولیدی در بیشتر واحدهای کوچک و متوسط، مشکلات مالی ناشی از وصول نشدن به موقع مطالبه ها بخصوص از شرکت های دولتی، پایین بودن سطح صادرات، نبود سیستم کیفیتی در بیشتر واحدها و محدودیت تعداد واحدهای مونتاژاز اهم مشکلات این واحدهاست.
حسینی در خصوص راهکارهای توسعه و نفوذ قطعات خودرو تبریز در بازارهای جهانی و تبدیل آنها به برند جهانی گفت: توسعه بازار منطقه ای و بازارهای جهانی، توسعه مونتاژ قطعات و مجموعه سازی و زنجیره تامین مربوطه و مدرنیزه کردن سیستم تولید، استراتژی اساسی برای توسعه و رونق قطعات خودرو و نفوذ به بازارهای جهانی است.
وی در خصوص رفع مشکلات این حوزه گفت: باید خودروسازان استان آذربایجان شرقی را به تهیه قطعات لازم از استان ترغیب و قطعه سازان مستعد را به مجموعه سازی تشویق کنیم .
وی اعلام کرد: ارائه تسهیلاتی با کارمزد و زمان پرداخت قابل تحمل به قطعه سازان استان از وزارت خانه درخواست شده و جهت نوسازی و بازسازی واحدهای قطعه سازی استان تلاش می کنیم.
معاون امور صنایع سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با توجه به ممکن نبودن کنترل آمار تولید از ۱۰ سال قبل، امکان مقایسه آمار تولید میسر نبود و با توجه به تغییر بازار (مصرف) و ورود قطعات جدید، بخشی از ظرفیت واحدهای قطعه ساز به علت تغییر بازار تغییر یافته است.
وی با اعلام اینکه خوشه قطعات خودروی تبریز با بیش از ۳۵۰ شرکت شامل ذی نفعانی چون ۲۵ شرکت ریخته گری، ۱۶ شرکت کارخانه آهنگری، ۲۸۳ واحد ماشین کاری، ۱۱ شرکت ورزق کاری و ۱۵ شرکت حرارتی است، گفت: میزان اشتغال خوشه صنعتی قطعات تبریز، ۱۵ هزار نفر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز