روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
صادرات ۶۷ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از گمرکات آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از صادرات ۶۷ میلیون دلاری کالاهای کشاورزی از گمرکات استان در سه ماهه اول سال ۹۶ خبر داد.
کریم مهری افزود:صادرات کالاهای کشاورزی از گمرکات استان در سه ماهه اول سال جاری به مبلغ ۶۷ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل شش درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی ۱۳درصد صادرات غیر نفتی استان را به خود اختصاص داده است، افزود: این میزان صادرات به ۵۰ کشور هدف انجام گرفته که بیش از ۵۰درصد آن را محصول کشمش به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه افزایش تولید و توسعه صادرات فرآورده‌های لبنی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: محصولات و فرآورده‌های لبنی استان علاوه بر کشورهای همسایه و آسیای میانه به کشورهای اروپایی و روسیه نیز صادر می‌شود.
مهری به ظرفیت‌های قانونی برنامه ششم توسعه در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: براساس ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه دولت مکلف است در اجرای بندهای سوم و ششم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و به ‌منظور متنوع‌سازی ابزارهای حمایت از بخش کشاورزی، تأمین و تجهیز منابع، توسعه و امنیت سرمایه‌گذاری، افزایش صادرات محصولات کشاورزی و ارزش‌ افزایی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی اقداماتی را به انجام برساند که ایجاد زمینه گسترش و تکمیل زنجیره‌های ارزش، صنایع‌تبدیلی، تکمیلی و نگهداری محصولات ‌اساسی کشاورزی در قطبهای تولیدی، سردخانه و انبارهای فنی چندمنظوره، تخصیص حداقل ۲۰ ‌درصد منابع صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی جهت تسهیلات برای صادرات این بخش، ایجاد خوشه‌های صادراتی، نشانهای تجاری و اختصاص مشوق‌های صادراتی به صادرات محصولات کشاورزی کاهش حداقل ده ‌درصدی شکاف قیمت دریافتی تولیدکنندگان و قیمت پرداختی مصرف کنندگان نهائی این محصولات درطول اجرای قانون برنامه از جمله این موارد می‌باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز