روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 80
  • 374
  • 1,283,005
صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری از مبادی گمرکی آذربایجان شرقی

ناظر گمرک های آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز اعلام کرد: در ۹ ماهه امسال افزون بر ۹۲۸ هزار و تن کالا به ارزش بیش از ۷۲۲ میلیون دلار از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است .
علی اصغر عباس زاده اظهارکرد: این میزان کالای صادره نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۲ درصد افزایش و از حیث ارزش دلاری یک درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی عمده اقلام صادراتی را مواد پلاستیکی و اشیایی چوبی با ۲۰۱ میلیون دلار، میوه‌های خوراکی و پوست مرکبات با ۱۰۹ میلیون دلار، سوخت‌های معدنی و روغن‌های معدنی و مصحولات حاصل از تقطیر آنها با ۷۰ میلیون دلار، ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزا و قطعات آنها با ۶۰ میلیون دلار، فرآورده‌های غلات، آرد و نشسته با ۵۷ میلیون دلار برشمرد.اقلام صادراتی به بیش از ۸۹ کشور دنیا و عمده مقصد آنها کشورهای عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان، ایتالیا، اسپانیا و بلغارستان بوده است.
ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در ۹ ماهه امسال میزان واردات کالا از گمرک های استان افزون بر ۳۹۵ هزار تن کالا و به ارزش بیش از ۸۸۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۵ درصد و از حیث ارزش دلاری ۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی عمده کالاهای وارداتی در ۹ ماهه امسال را به ترتیب شامل ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی اجزا و قطعات آنها با ۱۷۳ میلیون دلار، توتون و تنباکو ۱۵۸ میلیون دلار، چوب و اشیا چوبی و زغال چوب با ۹۰ میلیون دلار، کاغذ و مقوا با ۴۳ میلیون دلار، مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد با ۴۰ میلیون دلار عنوان کرد.
وی افزود: این گروه کالاهای وارداتی از ۵۶ کشور مختلف دنیا به خصوص از کشورهای ترکیه، چین، آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، ژاپن، ارمنستان، گرجستان و لهستان پی از انجام تشریفات گمرکی از طریق مبادی گمرکی استان وارد کشور شده است.
عباس‌زاده میزان درآمد وصولی گمرک های استان را در ۹ ماهه سال‌جاری افزون بر ۴ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان درآمد وصولی در مقام مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشدی معادل ۲۷ درصد برخوردار است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز