صبر و فهم برای مردم امّا برای مسئولین چه ؟

سرویس اقتصادی ساقی آذربایجان/صبر زمانی ممکن است که انسان امیدوار باشد. اگر جامعه امید خود را از دست دهد، صبر خود را نیز از دست خواهد داد. متاسفانه در کشور ما عملکرد مسئولین به گونه ای رقم خورده است که امیدواری به آنها هر روز کمتر از دیروز می شود.
آقای جنتی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رییس مجلس خبرگان رهبری، دبیر شورای نگهبان و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در نشست هماهنگی ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطلب قابل تاملی ایراد نموده است که انصاف حکم میکند به این سادگی ها از کنارش نگذریم.
ایشان گفته اند مردم باید بفهمند که باید صبر کنند و راه حل مشکلات اغتشاش و شیشه شکستن و .. نیست اینها فقط مشکلات شان را زیادتر میکند …
ترجمان این سخنان در سطح مسئولین یقینا این میتواند باشد که آنها باید بفهمند برای تامین منافع ملی مان از هواهای نفسانی خود کوتاه بیایند و هم چنین بدانند که با تداوم کینه توزی ها و تخریب همدیگر همه بازنده اند و کسی برنده این منازعه های سیاسی بی حاصل نخواهد بود.
برای ورود به اصل مطلب بد نیست یادآوری کنیم که آیت الله جنتی بعد از خروج آمریکا از برجام ، نامه ای از طرف مجلس خبرگان رهبری به رییس جمهور نوشت و از او خواست به دلیل اعتماد به آمریکا در طی مذاکراتی که منجر به امضای برجام از سوی ایران شده است، توبه کرده و از ملت ایران بابت مشکلاتی که از بابت برجام متوجه کشور شده است عذرخواهی کند وی همچنین خواسته بود رییس جمهور به راه انقلاب برگردد.
میدانیم که بعد از خروج آمریکا از برجام، رییس جمهور در مواضع خود چنان چرخشی داشت که بسیاری از اصولگرایان وحتی فرمانده سپاه قدس نیز این تغییر مواضع را آرمانی خواندند. از این روی منتظر بودیم تا نظر آقای جنتی در این خصوص نیز اعلام شود اما ایشان هیچ موضعی نگرفتند و هیچ استقبالی ازبابت مواضع جدید روحانی بعمل نیاوردند و این در حالی بود که رهبری هفته قبل همه را به وحدت و حمایت از همدیگر خوانده بود.
از رفتار و سکنات مسئولین محترم اینگونه بر می آید که آنها مترصد اظهار مواضعی از سوی رقیب هستند که به زعم آنها محل اشکال است، تا فورا شروع به آتش سیاسی علیه همدیگر نمایند. برخی سیاسیون هیچ علاقه ای به چرخش های اخیر روحانی ندارند و حتی بسیاری از اصلاح طلبان نیز این تغییر موضع را مشکوک و مبهم ارزیابی میکنند اما سوال اینجاست که برخی ها چگونه انتظار دارند مردم باید صبر کنند، در حالیکه می بینند مسئولین هیچ نقطه پایانی برای نزاع های سیاسی شان ندارند؟
این تصویر همان تصویری است که مردم از مسئولین در ذهن خود تراشیده اند و در بزنگاه های حساس و سیاسی با این معیار به سنجش آنها می پردازند و اغلب اینگونه می اندیشند که نمی توان به آنها امیدوار بود.
نکته این جاست که اگر برجام اشتباه بود یقینا نقش شورای نگهبان در تائید و تصویب ۱۹ دقیقه ای آن قابل تامل تر است این در حالی است که برای تائید یا رد فلان قانون بسیار کم اهمیت شهرداری ده ها روز زمان برای مذاکره صرف می نمایند.
اگر می خواهیم مردم بفهمند که باید صبرکنند اتفاقا ابتدا باید بفهمند که آنهایی که مردم را به این شیوه و مسیر دعوت میکنند خود اهل صبر هستند یا نه ؟!
آیا آنها در مشکلات، می توانند از حق خود بگذرند تا منافع مردم تامین شود یا نه ؟ آیا آنها می توانند چند صباحی بخاطر حق و حقوق مردم جنگ همه جانبه علیه همدیگر را متوقف نمایند یا نه ؟
مردم به خوبی می فهمند و ۴۰ سال است به پای انقلاب شان صبر کرده اند اما به نظر مردم در برابر سیاسی بازی با صبر و استقامت شان هیچ صبر و آرامی ندارند .
آموزه های آقای جنتی باید ابتدا توسط مسئولین عمل شود نه مردم !

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از