روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 131
  • 693
  • 1,436,280
صداوسیما می‌خواهد کسی را نرنجاند !

یک منتقد سینما و تلویزیون با بیان اینکه جای خالی طنز در تلویزیون معضل اصلی نیست، اضافه کرد: معضل این است که کمبود سریال‌های نمایشی با کیفیت در صداوسیما حس می‌شود. صداوسیما گرفتار سهل‌انگاری، سطحی‌نگری در کنار یک بوروکراسی سنگین اداری و نظارتی شده است.
شاهین امین با اشاره به مطالب بالا ادامه داد: از طرف دیگر هم صداوسیما از لحاظ بودجه مشکل دارد. همچنین این سازمان بیش از اندازه بزرگ است و ظاهرا ۶۰ هزار نفر پرسنل دارد و بخش زیادی از بودجه به جای اینکه صرف کارهای تولیدی شود به حقوق پرسنل تعلق می‌گیرد.
او درباره دلایل افت کیفیت آثار نمایشی صداوسیما گفت: آثار صداوسیما در همه بخش‌ها بخصوص در بخش نمایشی دچار افت شده است؛ البته مشکلات مالی و نظارت‌های سازمان که هر روز سلیقه‌ای‌تر و شخصی‌تر می‌شود هم به این افت کمک کرده‌اند. در واقع هم بودجه سازمان کمتر و هم نظارت نسبت به ۱۰ سال پیش بیشتر شده است. محدودیت‌های برنامه‌های نمایشی در حالی نسبت به گذشته افزایش یافت که ممیزهایی عمومی جامعه تغییری نکرده‌اند و در رسانه‌های مختلف فضای مباحث سیاسی و اجتماعی حتی بازتر هم شده‌اند، اما ظاهرا مدیران سازمان به دلیل احتیاط بیش از حد یا فشارهای طیف‌های مختلف فکری خارج از سازمان یا هر دلیل دیگر در بخش‌های نمایش خلاف جریان عمومی جامعه حرکت می‌کنند و دست به عصاتر رفتار می‌کنند.
این منتقد سینما و تلویزیون با اشاره به دلایل کمبود سریال‌های طنز در تلویزیون تصریح کرد: ظاهرا هر وزارتخانه و دستگاهی درباره برنامه‌ها نظری می‌دهد و صداوسیما می‌خواهد کسی از آن نرنجد. آن‌ها دیگر دنبال دردسر نیستند و روز به روز محتاط‌تر می‌شوند؛ بنابراین سریال طنز کمتر می‌سازند. از طرفی همان‌طور که گفتم وضعیت مالی در رسانه هم خوب نیست و نظارت زیاد است که این دو مورد باعث تولید سریال‌های ضعیف‌تر می‌شود.
وی ادامه داد: لازمه ساخت طنز جسارت است و این جسارت باید سویه گزنده و انتقادی را پیش بگیرد. به نظرم حتی اگر طنز سبک باشد در نهایت باید با کسی شوخی کند اما صداوسیما حوصله این مساله را ندارد چون با هرکسی شوخی کند به آن‌ها برمی‌خورد؛ بنابراین حوصله جواب دادن و پای کار خود ایستادن را ندارد همه این عوامل باعث افت کیفیت آثار نمایشی می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز