روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 355
  • 351
  • 1,279,888
صدا و سیما ملعبه عضو شورا !

صدا و سیما ملعبه عضو شورا !
دکور برنامه تلویزیونی “شهریمیز” با اهداء فرش نفیس دستباف توسط یکی از اعضای شورای شهر تبریز تزیین شد !
این عضو شورای شهر تبریز که از قضا بعنوان رییس یکی از تشکلها یا اتحادیه های قالیبافان نیز منصوب شده ، فرش دستباف نفیسی را به برنامه شهریمیز و تبریزیم ظاهرا در راستای معرفی توانمندی ها وپتانسیلهای موجود شهر برای سال ۲۰۱۸ اهداء کرده و صدا و سیما که سیستم بسیار دقیق برای نظارت بر تهیه و تولید برنامه های مختلف دارد از کنار این اقدام کاملا تبلیغاتی و شخصی عبور کرده و در حقیقت حیثیت اجتماعی رسانه ملی را پایمال نموده است.
جالب اینجاست که این عضو شورای شهر در برنامه ی زنده شهریمیز که با موضوع تبریز ۲۰۱۸ و معرفی توانمندی های این شهر اجرا و پخش میشد فرش دستباف را احتمالا نه برای تبلیغ انتخاباتی خود ، که بعنوان سفیر فرهنگی ایران و آذربایجان معرفی میکند . البته این قالی نفیس توسط وی به عوامل تولید این برنامه اهداء شده و با افزوده شدن به دکور این برنامه حال و هوای تازه ای به این برنامه بخشیده است ! طوری که بدعتی تازه خلق میگردد تا مهمانان برنامه های تلویزیونی هر یک با خود هدایای نفیس به استودیو بیاورند و خودی نشان بدهند و رسانه ملی را ملعبه اهداف و برنامه های خود قرار دهند.
این درحالی است که همچنین طبق شنیده ها یک عضو شورای شهر در جلسه اخیر یکی از کمیته های تخصصی شهرداری نیز حضور یافته و با اصرار زیاد موفق میشود بخش عمده ای از اعتبارات شهرداری تبریز را در سال ۹۶ به احداث مجتمع بزرگ رفاهی و تفریحی برای گروه خاصّ ! و با نام خاصّ ! هدایت و مصوّب کند که این اقدام وی در راستای جلب و جذب آرای برخی از زحمتکشان شهر در انتخابات آتی شورای شهر تبریز و نوعی استفاده از منابع مالی شهرداری در این خصوص ارزیابی میشود که البته تاکنون به اذعان تعداد زیادی از این گروه اجتماعی خاص و زحمتکش و کم برخوردار جامعه ، نامبرده هیچ اقدام عملی و مساعدت چشم گیر و مشکل گشا برای آنان انجام نداده و صرفاً در انتخابات مختلف به عنوان ابزار از آنها استفاده نموده است .
با این اقدام نامناسب از سوی صدا و سیمای آذربایجانشرقی افکار عمومی چنین استنباط میکند که ظاهرا مدیریت رسانه ملی در استان عمدا یا سهوا نزدیکی خطرناک و عجیبی با برخی ثروتها و افراد پولدار ایجاد نموده و وجه ملی بودن و بی طرف بودن و رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای صدا و سیما را ملعبه برخی افراد و جریانهای انتخاباتی خواهد گذاشت که اگر این رویه سهوی باشد باید با تذکر نهادهای نظارتی و امنیتی اصلاح گردد و اگر تعمدی در چنین روشهای تولید برنامه و دراختیار دادن رسانه ملی برای افراد و اهداف و جریانهای خاص ! در میان باشد صدا و سیمای استان باید در مقابل قانون و افکار عمومی پاسخگو باشد و در صورت تداوم چنین رویه ای شاهد بی اعتمادی هرچه بیشتر افکار عمومی نسبت به رسانه ملی خواهیم بود و اینگونه اقدامات تاثیر مستقیم بر کمیّت و کیفیّت حضور مردم در پای صندوقهای رأی در اردیبهشت ۹۶ خواهد گذاشت. چرا که رسانه ملی همواره در سالهای پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران ، در راستای یک سنت حسنه و عادلانه و چند ماه مانده به انتخابات از حضور افرادی که قصد کاندیداتوری در انتخابات دارند در برنامه های رادیو و تلویزیون ممانعت مینمود اما ظاهرا این سنت حسنه صدا و سیما ، در استان آذربایجان شرقی نه تنها فراموش شده بلکه پوستین وارونه پوشیده و مدیران رسانه ملی در تبریز این نهاد مقدس را احتمالا در قالب قرارداد و هدیه و هبه و نوازش و …. بی محابا در اختیار کاندیداهای خاص انتخاباتی ! قرار داده اند که اگر چنین رویه ای عامدانه باشد در حقیقت آغاز بی عدالتی انتخاباتی از سوی رسانه ملی در تبریز ارزیابی خواهد شد و اگر سهو و اشتباهی رخ داده باشد یقینا جلوگیری قاطعانه از ادامه حضور همه کاندیداهای انتخاباتی در کلیه برنامه های صدا و سیما باعث جبران این اشتباه احتمالی و تقویت امید عمومی به بی طرفی رسانه ملی در استان آذربایجانشرقی خواهد شد چرا که تقویت وحدت ملی و اتحاد عمومی برای تکوین آرمانهای بلند حضرت امام خمینی (ره) و ارزشهای والای نظام اسلامی و حکومت عدل علوی و مبارزه جدی با ورود پولهای خاص ! به عرصه انتخابات جزو تکالیف مسئولان نظام در هر رده و مقام میباشد و شاخص ولایتمداری آنان در چهارچوب تفکر اسلامی ارزیابی خواهد شد و این روزنامه نیز بر اساس همین تکلیف اقدام به انعکاس موضوع فوق مینماید.
از سوی دیگر مسئله تبریز ۲۰۱۸ که یک رویداد بزرگ سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی برای کلانشهر تبریز میباشد هنوز در هاله ای از ابهام بوده و اقشار و صنوف مختلف مردم نگران کیفیت میزبانی تبریز در این خصوص هستند و شورای شهر تبریز تاکنون دورنمای روشنی از این موضوع و رفع نگرانی آحاد مردم از خود نشان نداده است.
روزنامه ساقی آذربایجان آماده انعکاس توضیحات این عضو شورای شهر از علل و انگیزه خود و مدیریت رسانه ملی در استان در خصوص علت عدم نظارت بر کیفیت تولید برنامه های استان میباشد. والسّلام علی مَن التّبَع الهُدی

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
رسول Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین پر امتیازترین
باخبر شدن از
رسول
میهمان
رسول

ای کاش مدرک دکترای هنریش رو هم بده فرش کنند همه جا با خودش ببره تا نگن….سیکل داره و بهش دکتر می گن.

سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز