روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 665
  • 997,585
صدور باربرگ الکترونیک برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن

فاضل نادری ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز گفت: صدور “باربرگ” الکترونیک برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن الزامی است.
به گزارش شهریار به نقل از سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز، فاضل نادری در این خصوص اظهار کرد: از تاریخ بیستم آبان ۹۷ صدور سند حمل و نقل بار الکترونیک «باربرگ» به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای تمامی ناوگان‌های باری با ظرفیت بالای ۱۰ تن الزامی است و تخصیص سهمیه سوخت این ناوگان بر اساس باربرگ‌های صادر شده خواهد بود.
وی افزود: جهت صدور سند حمل الکترونیک «باربرگ»، ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان در سامانه UTCMS الزامی است، لذا کلیه ناوگان و رانندگان باید ابتدا در این سامانه ثبت‌نام کنند و سپس برای دریافت پروانه فعالیت (برای ناوگان) و پروانه اشتغال (برای رانندگان) اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز با بیان اینکه جهت صدور “باربرگ”، دریافت پروانه فعالیت برای ناوگان اجباری است، اظهار کرد: دریافت پروانه اشتغال برای رانندگان تا پایان دی ۹۷ اختیاری است و تنها ثبت نام رانندگان در سامانه UTCMS برای صدور “باربرگ” کافی خواهد بود.
وی در توضیح اینکه “باربرگ “ چیست؟ گفت: “ باربرگ “ مجوزی است در بستر الکترونیک که نشان‌دهنده زمان بارگیری، مبداء- مقصد بار، وزن بار، مالک بار و دیگر مشخصات بار بوده و دارای یک شناسه یکتا در کل کشور است و به ازاء هر حمل ‌و نقل بار در ازاء درخواست شرکت‌های حمل یا رانندگان و سایر مراجع ذیصلاح از طریق سامانه حمل نقل بار درون‌شهری به عنوان مجوز حمل صادر می‌شود.
فاضل نادری ادامه داد: با توجه به اینکه استقرار نظام “باربرگ “ درون شهری نیاز به هماهنگی با نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلفی دارد، موضوع از طریق وزارت کشور با هماهنگی وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی پیگیری شده است که با توجه به آماده شدن زیرساخت های صدور باربرگ نظیر سایت و اپلیکیشن به زودی در سراسر کشور عملیاتی می شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز در خاتمه سخنان خود گفت: با توجه به ضوابط تعیین شده توسط وزارت کشور تنها ناوگانی اجازه دریافت” باربرگ” دارند که پیش از این نسبت به اخذ پروانه فعالیت خود از سازمان های حمل و نقل بار درون شهری شهرداری ها اقدام نموده باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز