روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
صدور بیش از ۹ هزار مجوز سرمایه‌‌گذاری در آذربایجان شرقی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی گفت: اقدامات به‌موقع در بحث راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری بوده که یکی از نقاط برجسته استان به‌شمار می‌رود و تنها از تاریخ تشکیل آن بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ مجوز سرمایه‌گذاری در داخل شبکه پنجره واحد انجام‌شده است.
رضا حسینی در مراسم راه‌اندازی سامانه دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب‌وکار اظهار داشت: براساس قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، وزارت اقتصاد و دارایی مکلف شد تا با اقداماتی را در راستای ارتقای شاخص‌های کسب‌وکار انجام بدهد.
وی افزود: به‌قدری موضوع ارتقای کسب‌وکار در ایجاد امنیت و کاهش ریسک، سهل و روان کردن امور در اقتصاد ایران مؤثر و اثرگذار بود که سخن از تصویب شورای عالی امنیت ملی به میان آمده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: برای بنگاه‌داری و توسعه کسب و تجارت، رقابت یکی از پیش‌شرط‌های کلیدی و اساسی در راستای اثربخشی در اقتصاد ملی و در شرایط فعلی اقتصاد جهانی است.
وی بابیان اینکه موضوع رقابت‌پذیری، ارتباط مستقیم به میزان برخورداری از نهاده‌های تولید را دارد، گفت: هر موضوع تولیدی و بنگاه اقتصادی در کنار عوامل کیفی و کمی به نهاده‌های دیگری از قبیل سیاست‌های دولت، مشوق‌های مالی، نحوه و شیوه تأمین مالی برای بنگاه‌ها، بهداشت، آموزش و بهره‌وری نیاز دارد.
حسینی ادامه داد: سیاست‌های دولت در بحث کاهش ریسک، نحوه تأمین مالی مؤثر بوده اگر بنا هست اتفاقی در توسعه مناطق بیفتد، این ما هستیم که با رفتار خود زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فراهم می‌کنیم.
وی اضافه کرد: آنچه علامت‌هایی که از اقتصاد ایران لمس می‌کنیم و همه شاهد وضعیت اقتصادی کشور هستیم، یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار به حوزه فضای کسب‌وکار و نحوه عملکرد ما ارتباط دارد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه میانگین ارائه خدمت به یک بنگاه حدود ۱۵۰ روز است، گفت: این مدت‌زمان در برخی کشورها تنها به ساعت محدودشده و بحث روز مطرح نیست، هرچند در آذربایجان‌شرقی به لحاظ دو اقدام به‌موقع این مسئله تا حدودی رفع شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: اما هنوز هستند کسانی که اعتقاد پیدا نکرده‌اند در داخل شبکه کار کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز