روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
صدور حکم قضایی برای ۵ واحد تولیدی متخلف در آذربایجان شرقی

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در ماه بهمن پنج واحد تولیدی متخلف استان در حوزه استاندارد به مراجع قضایی معرفی و برای آن ها حکم صادر شد.
ساسان فرشی حق رو، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با وجود هشدارهای داده شده مبنی بر رعایت حقوق مصرف کنندگان و قوانین جاری سازمان ملی استاندارد ایران، این واحدهای تولیدی به علت سوء استفاده از علامت استاندارد به صورت جعلی و سایر تخلفات قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اظهار کرد: واحد تولیدی محصول ترشیجات در حوزه تبریز به علت تولید محصول مشمول استاندارد اجباری بدون پروانه استاندارد و سوء استفاده از علامت استاندارد محکوم به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی شد.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی یادآوری کرد: واحد تولیدی محصول کیک در حوزه خسروشاه به علت رعایت نکردن استاندارد در تولید مواد غذایی، به تحمل یک سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
فرشی حق رو ادامه داد: واحد تولیدی محصول دستمال کاغذی در حوزه تبریز به علت تولید محصول مشمول استاندارد اجباری بدون پروانه استاندارد و سوء استفاده از علامت استاندارد و جعل نام تجاری غیر به ۲ فقره تحمل ۱۶ ماه حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
وی گفت: واحد تولیدی محصول نوشیدنی با طعم میوه در حوزه ممقان نیز به علت تولید و عرضه غیراستاندارد، به ۲ فقره تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی اظهار کرد: واحد تولیدی محصول لوله های آبرسانی در حوزه ممقان به علت تولید محصول مشمول استاندارد اجباری بدون پروانه استاندارد و جعل علامت استاندارد به تحمل هشت ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
فرشی حق رو افزود: حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگانی که تمامی موازین قانونی را رعایت می کنند از وظایف سازمانی اداره کل استاندارد استان بوده و در این موارد هیچ قصوری پذیرفته شدنی نیست.
وی از شهروندان خواست تا هرگونه موارد نادرست و مشکوک در حوزه استاندارد را با شماره تلفن ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز