روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 726
  • 779
  • 1,330,238
صدور دستور قتل از زندان

در پی تیراندازی شبانه در یکی از خیابان‌های مشهد که منجر به قتل شد مأموران پلیس آگاهی خراسان رضوی رد پای یک مرد زندانی و یک زن را در این درگیری مسلحانه شناسایی کردند.
دراین واقعه خونین که چند شب گذشته اتفاق افتاد ابتدا سرنشینان یک دستگاه پراید سفید در چهارراه امامیه مشهد در حال پیاده شدن از خودرو بودند که پراید دیگری در همان محل توقف کرد.اما ناگهان همان موقع صدای شلیک گلوله‌ای ساچمه‌ای از سلاح وینچستر، در فضا طنین انداخت. در این حادثه جوانی با اسلحه وینچستر به سوی راننده ۳۴ ساله پراید سفید شلیک کرد و دو سرنشین دیگر پراید که از خودرو پیاده شده بودند با دیدن مهاجمان پا به فرار گذاشتند، اما دوباره به صحنه حادثه بازگشتند و به درگیری ادامه دادند.
با گزارش این حادثه به نیروی انتظامی و اورژانس، مأموران پلیس و امدادگران وارد عمل شدند و در حالی که ۳ مهاجم ناشناس از محل گریخته بودند، پیکر راننده ۳۴ ساله به یکی از مراکز درمانی در منطقه قاسم آباد انتقال یافت. اما مرد جوان به علت شدت خونریزی و اصابت گلوله‌های متعدد ساچمه‌ای، جان سپرد.
جریان حادثه توسط مأموران انتظامی به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش داده شد و ساعت ۲۲ شب قاضی دادسرا به همراه کارآگاهان اداره جنایی برای ادامه تحقیق روانه بیمارستان شدند ولی اطلاع یافتند مرد مجروح که «ح – س» نام داشت به علت اصابت گلوله به سر و صورت و قفسه سینه جان سپرده است. یکی از شاهدان حادثه گفت: وقتی پراید مهاجمان متوقف شد، ۲ نفر از آن بیرون آمدند که یکی از آنها با سلاح وینچستر شلیک می‌کرد و فرد دیگری نیز که کلت کمری در دست داشت از داخل فضای سبز بیرون آمد و بی‌هدف ۲ گلوله شلیک کرد.
درادامه بازپرس دستور بازرسی خودروی خون آلود را داد که کارآگاهان در جست‌و‌جوها شمشیر و چماقی بزرگ یافتند که بدین‌ترتیب احتمال دادند بین مهاجمان و سرنشینان پراید سفید آشنایی و خصومت قبلی وجود داشته است. تحقیقات ادامه یافت تا اینکه بامداد روز بعد بازپرس دستور احضار ۲ نفر از همراهان مقتول را صادر کرد و بدین ترتیب «ش-س» (برادر مقتول) و دوست وی که از سرنشینان پراید بودند برای بازجویی به پلیس آگاهی خراسان رضوی اعزام شدند.
برادر قربانی ماجرا گفت: من و برادرم و یکی از دوستانمان سوار بر پراید به منطقه قاسم آباد رفتیم تا یکی از دوستانمان را ملاقات کنیم. درحالی که من و دوستم از خودرو پیاده می‌شدیم ناگهان یکی از مهاجمان را که به طرف ما می‌آمد شناختم و فریاد زدم فرار کنید! برادرم داخل خودرو بود، من به داخل کوچه‌ای در همان منطقه گریختم ولی با شنیدن صدای گلوله متوقف شدم و به محل برگشتم که با پیکر غرق در خون برادرم روبه رو شدم. این جوان درباره چگونگی ماجرای شلیک مهاجمان ناشناس گفت: حدود ۳ روز قبل آنها به سوی من در بلوار آزادی شلیک کرده بودند. آن روز من با زنی قرار داشتم زیرا آن زن پیشنهاد کرده بود همراهش به شمال بروم! ولی وقتی به محل قرار رفتم، افرادی به سوی من تیراندازی کردند.سرنشین دیگر پراید نیز به مأموران گفت: «لحظه درگیری، از خودرو پیاده شدم و به سمت یک نانوایی در همان محل رفتم که ناگهان مهاجمان شلیک کردند.» در پی اظهارات این ۲ جوان، توجه پلیس متوجه زنی شد که ردپایش در این جنایت به چشم می‌خورد. با ادامه بررسی‌ها مشخص شد زن مورد نظر با جوان دیگری آشنا بوده و گفته می‌شود آن مرد دستور «زهرچشم گیری» از جوان مقتول را داده است. سرانجام کارآگاهان ردپای این مرد را در زندان یافتند که به نظر می‌رسید او همان ناشناسی است که دستور «زهرچشم گرفتن» را داده است. اکنون با پیدا شدن ردپای زن جوان، تحقیقات کارآگاهان برای روشن شدن سایر ابعاد این جنایت ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز