روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 675
  • 884
  • 1,046,920
صدور رأی قطعی بزرگترین پرونده قاچاق کشور

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: رأی بزرگترین پرونده قاچاق کشور موسوم به ۱۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق در دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان صادر شد.
حجت الاسلام محمد صادق اکبری اظهار داشت: با صدور رأی دادگاه تجدید نظر برای پرونده موسوم به یک هزار و ۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق، متهمین در مجموع به تحمل ۵ سال و نیم حبس تعزیری ، پرداخت بیش از ۴۷۵ میلیارد تومان جزای نقدی، محرومیت از هرگونه فعالیت بازرگانی، ممنوعیت خروج از کشور و توقیف اموال محکوم شدند.
اکبری عنوان کرد: در راستای عزم راسخ دستگاه قضایی استان هرمزگان به منظور مقابله با مفاسد اقتصادی و پس از تکمیل روند تحقیقات و ختم مراحل دادرسی، رأی بزرگترین پرونده قاچاق کشور، موسوم به پرونده یک هزار و ۱۲۸ کانتینری که توسط دادگاه انقلاب بندرعباس صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان مورد تأیید قرار گرفت و هم اکنون لازم الاجرا است.
وی با ذکر اسامی محکومین این پرونده بزرگ فساد اقتصادی اظهار داشت: پرونده قاچاق یک هراز و ۱۲۸ کانتینر ظروف شیشه ای طی سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ در دستگاه قضایی استان هرمزگان مطرح شد و هم اکنون رای قطعی آن صادر شده است و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در تشریح جزئیات رأی این پرونده تصریح کرد: با استناد به ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی و بند ت ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی؛ متهم ردیف اول پرونده به نام «سجاد حسرتی» با توجه به سردستگی وی در قاچاق کالای سازمان یافته به صورت کلان به تحمل دو سال حبس و پرداخت مبلغ ۳۵۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۷۵۰ تومان معادل سه برابر ارزش ریالی کالای قاچاق و مبلغ ۱۱۷ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۲۵۰ تومان معادل کالای از دست رفته محکوم شده است،
وی افزود: همچنین متهم «وحید مشهور» به تحمل ۶ ماه حبس و پرداخت مبلغ ۵ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۷۲۰ تومان معادل یک دوم قاچاق کالای مجاز مشروط و مبلغ یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۲۴۰ تومان معادل ارزش کالای قاچاق از دست رفته و «متهم سینا درویش زاده آبکنار» به اتهام مشارکت در قاچاق کالا به صورت سازمان یافته به تحمل دو سال حبس و پرداخت مبلغ ۴ میلیارد و ۹۷۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان معادل یک دوم جزای نقدی و پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۶۵۷ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۲۰۰ تومان بابت ارزش کالای از دست رفته که در مجموع به مبلغ بیش از ۴۷۵ میلیارد تومان محکوم شده اند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: متهمین «رضا حسرتی» و «علی حسرتی» که برادران متهم ردیف اول این پرونده هستند نیز به اتهام معاونت در قاچاق کالا، هر یک به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده اند.
حجت الاسلام اکبری افزود: دادگاه با توجه به حجم گسترده قاچاق سازمان یافته، متهمین را به محرومیت از هرگونه فعالیت بازرگانی و محرومیت از تأسیس شرکت تجاری به مدت ۵ سال و ابطال کارت بازرگانی به صورت دائم محکوم کرده است.
وی اظهار داشت: در همین رابطه حکم به وصول جزای نقدی از کلیه اموال توقیف شده متهمین سجاد حسرتی، وحید مشهور و سینا درویش زاده صادر شده و همچنین متهمان سجاد حسرتی و سینا درویش زاده نیز به ممنوعیت خروج از کشور به مدت پنج سال محکوم شده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز