روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 106
  • 749
  • 1,336,591
صدور روادید الکترونیکی اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است

معاون وزیر امور خارجه گفت: صدور روادید الکترونیکی که از امروز اتفاق افتاد برای اتباع بیش از ۱۸۰ کشور جهان به‌ غیراز ۱۰ کشور که بر اساس عمل متقابل روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم از امروز ظرف ۲ الی ۳ دقیقه بدون مراجعه به سرکنسولگری‌ها انجام می‌شود که این اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است.
حسن قشقاوی در مراسم افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در بندرعباس بیان کرد: با پیگیری‌های مکرر استاندار هرمزگان که دوستی دیرینه‌ای نیز باهم داریم و با حمایت‌های نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی که در انتخابات پیش رو نفر پنجم آن نیز انتخاب می‌شود امروز دفتر صدور روادید الکترونیکی به‌عنوان ششمین شهر کشور در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد.
وی ادامه داد: این استان به‌وضوح پایتخت حمل‌ونقل، تجارت و سیاحت ایران‌زمین است و با ۱۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با خلیج‌فارس و سواحل مکران با ۶۵ درصد صادرات و واردات کالای غیرنفتی کشور، ۲۵ درصد رشد حمل‌ونقل را در پی داشته است.
قشقاوی افزود: هرمزگان دروازه ارتباط جمهوری اسلامی ایران با آن‌سوی آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان است که سفر مسئولین کشور عمان با کشتی به بندرعباس از نقاط عطف دوجانبه بود و سفر ریاست جمهوری کشور ما به عمان و کویت نیز نقطه عطف مناسبی برای افزایش روابط در همه سطوح بوده است.
وی با تشکر از رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس جهت پیگیری‌های راه‌اندازی این دفتر تصریح کرد: هرمزگان تنها استان کشور است که در آن سه نمایندگی وزارت امور خارجه به‌طور هم‌زمان در حال فعالیت هستند و بندرعباس، قشم و کیش این نقاط هستند که از نمایندگی‌های موفق کشور به شمار می‌روند.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار کرد: به عقیده من کار نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس بسیار مهم است که تائید اسناد تجاری و دانشجویی، رسیدگی به احوالات چهارگانه اتباع خارجی در بندرعباس، برنامه‌ریزی برای سفرهای دیپلمات‌های مقیم تهران، گسترش گردشگری و حل اختلافات نیز بر عهده این دفاتر است.
وی اضافه کرد: صدور روادید الکترونیکی که اتفاق افتاد برای اتباع بیش از ۱۸۰ کشور جهان به‌غیر از ۱۰ کشور که بر اساس عمل متقابل روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم از امروز ظرف ۲ الی ۳ دقیقه بدون مراجعه به سرکنسولگری‌ها انجام می‌شود که این اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است.
قشقاوی تأکید کرد: هرمزگان پتانسیل فراوانی در تمام زمینه‌های اقتصادی دارد، ما باید به فعالین اقتصادی خدمات ویژه‌ای عرضه کنیم که در این زمینه اولویت رسیدگی ما در راستای اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است ابتدا بخش خصوصی و در ادامه بخش‌های دولتی است.
وی ادامه داد: موقعیت این استان اقتصادی است و در راستای تقویت درآمدهای ملی ما از جمله گمرکات، نفت و گاز که این استان مرکز اصلی آن‌ها است باید تلاش کنیم.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار کرد: دکتر ظریف سلام خود را خدمت مردم و مسئولین هرمزگان ابلاغ کرد و از این اقدام که امروز اتفاق افتاد مسرور بود.
وی عنوان کرد: به‌زودی دفتر اقتصادی کنسولی جمهوری قزاقستان در بندرعباس آغاز به کار خواهد کرد و آن‌ها نیز این نقطه را دروازه ترانزیتی به خلیج‌فارس می‌دانند.
قشقاوی در پایان گفت: امیدوارم این دو نمایندگی صدور روادید الکترونیکی که امروز در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد، عیدی خوبی از سوی دولت تدبیر و امید در آستانه سال نو به مردم این استان باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز