روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 237
  • 863
  • 1,353,573
صدور روادید فوری و الکترونیکی برای ۱۸۰ کشور دنیا در فرودگاه تبریز

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذریایجان‌شرقی با اشاره به صدور روادید فوری و الکترونیکی برای ۱۸۰ کشور دنیا در فرودگاه تبریز گفت: به دنبال افتتاح صدور ویزای الکترونیکی بدون الصاق برچسب روادید در تبریز هستیم.
اسماعیل بابایی‌راغب اظهار داشت: آنچه که از طرف وزارت امورخارجه در طول سال ۲۰۱۸ میلادی مورد توجه بوده است، ارائه خدمات در رابطه با تسهیل ورود گردشگران خارجی است چرا که یکی از اهداف تبریز ۲۰۱۸ جذب گردشگر و ارتقای بحث گردشگری و خدمات گردشگری استان و به تبع آن در تبریز است.
وی افزود: در این زمینه دفتر نمایندگی امور خارجه در استان به سهم خود آمادگی کاملی را برای صدور روادید فوری و الکترونیکی در فرودگاه بین‌المللی تبریز به هر تعداد از گردشگران خارجی و کشورهای اسلامی که وارد تبریز شود را دارد که در این بخش نکته حائز اهمیت این است که این تسهیلات شامل ۱۱ کشور دنیا که روادید آنها در فرودگاه ایران به لحاظ قوانین داخلی کشور امکان‌پذیر نبوده، نیست.
راغب افزود: به جز ۱۱ کشور تعیین شده نزدیک به ۱۸۰ کشور در دنیا می توانند بدون اخذ ویزا از سفارتخانه و یا مراجعه به دفتر نمایندگی امور خارجه و یا از طریق آژانس‌های گردشگری فوراً اقدام به درخواست ویزا کنند.
مدیردفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذریایجان‌شرقی با تاکید به اینکه افرادی که علاقه‌مند به ورود به کشور هستند، باید قبل از ورود به تبریز از طریق سیستم الکترونیکی وزارت امورخارجه طرح درخواست خود را داشته باشند، افزود: البته روش دیگر هم مراجعه به آژانس‌های معتبر استان است که گردشگران از این راه نیز می‌توانند وارد تبریز شوند.
وی اضافه کرد: هر متقاضی گردشگر خارجی قبل از سفر خود به تبریز، با مراجعه به سیستم الکترونیکی e_visa.mfa.ir می‌تواند درخواست ویزای خود را انجام دهد و دفتر نمایندگی امورخارجه استان نیز با هماهنگی بین مراجع داخلی در رابطه با ورود گردشگر، پاسخ لازم به فرد متقاضی از طریق ایمیل درج شده متقاضی را اعلام می‌کند و گردشگر نیز می‌تواند زمان ورود خود به تبریز را به متصدی صدور ویزا در فرودگاه تبریز اعلام کند تا در سریع‌ترین زمان ویزای خود را دریافت کند.
راغب با اشاره به اینکه به دنبال افتتاح صدور ویزای الکترونیکی بدون الصاق برچسب روادید در تبریز هستیم، گفت: در حال حاضر این کار فقط در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تهران انجام می‌گیرد که در تلاش اجرای آن در تبریز نیز هستیم.
وی متذکر شد: منظور از صدور ویزای الکترونیکی بدون الصاق برچسب روادید این است که طبق روال مطرح شده فرد متقاضی صدور ویزا درخواست خود را از طریق سیستم الکترونیکی اعلام می‌کند و پس از کسب استعلامات مراجع‌ ذی‌ربط داخلی، پاسخ را از طریق ایمیل اعلام می‌کنیم و از این رو دیگر فرد موقع ورود نیازی به الصاق برچسب روادید ندارد و تنها با مراجعه به دفتر نمایندگی امورخارجه در استان و یک هماهنگی آسان وارد کشور می‌شود.
مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذریایجان‌شرقی ادامه داد: صدور ویزای الکترونیکی بدون الصاق برچسب روادید یک حرکت نوعی بوده که امید است با فراهم‌سازی و بسترسازی فنی مراجع ذی‌ربط و اخذ مجوزهای لازم در طی ماه‌های آینده این سیستم در تبریز به عنوان دومین فرودگاه بین‌المللی کشور اجرا شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز