روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 41
  • 721
  • 1,334,963
صدور مجوز خانه مسافر برای اسکان میهمانان نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور مجوز خانه مسافر برای اسکان میهمانان نوروزی خبر داد.
مرتضی آبدار افزود: این مجوز برای مالکان خانه هایی که علاقمند به فعالیت در بخش گردشگری هستند و اعلام آمادگی برای ارائه خدمات و اسکان میهمانان می کنند، صادر می شود.این اقدام به‌ منظور ساماندهی و نظارت هرچه بهتر بر اماکن اسکان و خانه‌های مسافر در استان و شناسایی و جلوگیری از فعالیت خانه مسافرهای فاقد مجوز و غیرقانونی انجام می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی، ضرورت ساماندهی اقامت مسافران نوروزی و نظارت بر تاسیسات گردشگری، این اداره کل آماده است با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه نسبت به صدور مجوز خانه مسافر اقدام کند.
آبدار از مالکانی که در این زمینه اعلام آمادگی می کنند، دعوت کرد با مراجعه به معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی واقع در خانه حیدرزاده در کوی مقصودیه تبریز نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.
وی گفت: این فراخوان به منزله اخطار به واحدهای اقامتی غیرمجاز و فاقد پروانه بوده که اقدام به ارائه خدمات می کنند و در صورت مشاهده و گزارش، اقدام قانونی لازم به عمل می آید.
آبدار از گردشگرانی که وارد استان می شوند، خواست در اماکن اقامتی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقامت کنند.
آذربایجان شرقی با ۱۲۵ هتل، هتل آپارتمان و مهمان پذیر دارای حدود ۸ هزار و ۷۶۵ تخت اقامتی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز