روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
صرفه جویی در مصرف برق امکان سرمایه گذاری های عظیم را رقم می زند

معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر با بیان اینکه در انتخاب مدیرعامل شرکت برق تبریز گزینه‌های زیادی را مورد ارزیابی قرار دادیم ولی متاسفانه در تبریز نیروی متخصص از هر نظر وجود نداشت ، گفت: نمی‌توانستیم ریسک کنیم از این رو با توجه به سابقه دکتر کاظمی (مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق زنجان) به این نتیجه رسیدیم که وی بهترین گزینه برای تصدی این سمت است.
محمودرضا حقی فام در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه پیاده سازی پروژه اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق در تبریز از اولویت های این سازمان است، گفت: با انتخاب تبریز به عنوان یکی از پنج شهر پایلوت این طرح بر آن شدیم تا با ۲ شرکت بین‌المللی در بحث اتوماسیون، قرارداد ببندیم.
وی با اشاره به خدمات الکترونیکی در مجموع صنعت برق اظهار کرد:در موضوع هوشمندسازی شبکه توزیع آمادگی لازم برای پیاده‌سازی آن را داریم و تبریزدر صنعت برق کشور می تواند به عنوان یکی از چند شهری باشد که الگوهای مدیریتی در آن توسعه یافته است.
وی کاهش تلفات در این صنعت را مقدمه سرمایه‌گذاری زیادی در تبریز دانست و اذعان داشت است: در آمار استانی سال ۹۴، نبریز به پایین‌ترین حد تلفات رسید ولی متاسفانه در سال ۹۵ این مقدار در افزایش است.
معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر افزود: در کلان‌شهرهایی مانند مشهد و اصفهان میزان تلفات به ۶ درصد رسیده که متاسفانه این میزان در تبریز ۹/۵ درصد است که به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.
وی بیان اینکه مشکلات زیادی در بخش مالی شرکت توانیر وجو دارد، ادامه داد: با توجه به افزایش بدهی پیمانکاران در سال‌های متوالی، سال گذشته توانستیم ۴۰۰ میلیارد تومان از این بدهی‌ها را کاهش دهیم ولی در مجموع یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم و افزود: برای ایجاد یک مگاوات برق، حداقل نیاز به ۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هست و مفهوم آن این است که اگر بتوانیم تلفات و اسراف را کاهش دهیم مطمئناً سرمایه‌گذاری عظیم در این بخش خواهیم کرد.
حقی فام در عکس العمل به صحبت های پورمهدی، معاون عمرانی استاندار در خصوص انتخاب مدیر عامل از نیروی متخصص بومی گفت: نباید به اینکه فقط مدیران استانی در خود استان باشند، محدود شویم بلکه باید مدیران را از بین مدیران مناطق مختلف انتخاب کنیم زیرا در غیر این صورت حالت جزیره‌ای در کشور ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه در انتخاب مدیرعامل شرکت برق تبریز گزینه‌های زیادی را مورد ارزیابی قرار دادیم ولی متاسفانه در تبریز نیروی متخصص از هر نظر وجود نداشت ، افزود: نمی‌توانستیم ریسک کنیم از این رو با توجه به سابقه دکتر کاظمی به این نتیجه رسیدیم که وی بهترین گزینه برای تصدی این سمت است.
وی با تاکید به اینکه در حال حاضر در حوزه برق نیاز به نیروپروری داریم، افزود: با توجه به اینکه مدیران ارشد، دوره مدیریتی محدودی دارند از این رو در زمان پایان دوره مدیریتی باید بتوانند در لایه‌های میانی مدیران متخصص داشته باشیم.
معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر با تاکید به اینکه شرکت توزیع یک شرکت غیردولتی است و می‌خواهیم از نگاه مدیریتی خارج شویم، گفت: اگر بخواهیم عین دستورات بالاسری عمل کنیم که تبدیل به یک ادراه کل می‌شویم؛ پس به این مفتقدیم که نگاه ما باید نگاه شرکتی باشد تا شاهد تحولاتی شویم.
وی در خصوص تحصیلات و سوابق مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق تبریز گفت: دکتر کاظمی در دانشگاه‌های معتبر ایران تحصیل کرده و ۱۵ سال در شرکت توزیع برق فعالیت داشته و نزدیک به هفت سال مدیرعامل شرکت توزیع برق زنجان بوده است که می‌توان گفت یک میوه آماده برای تبریز با ابتکار بسیار خوب است.
وی با تاکید به اینکه شهر تبریز مطالبه‌گر است و انتظار دارد تا یک یا دو ماه دیگر همه چیز فراهم شود،گفت: ابتکارات و فعالیت مدیرعامل جدید در کنار این مطالبه‌گری نیازها را رفع خواهد کرد.
وی در پایان با اشاره به اینکه به عنوان عوامل توانیر در کنار همه شهرها هستیم به طوریکه در خود تبریز قطب مدیریت مصرف در دانشگاه تبریز را پایه‌گذاری کرده‌ایم، ادامه داد: موفقیت مدیرعامل جدید همان موفقیت صنعت برق آذربایجان است پس در کنار یکدیگر هم‌افزایی کنیم زیرا با توجه به وجود ۳۵ میلیون مشترک برق، اگر بتوانیم هم‌افزایی انجام دهیم، می‌توان موفقیت‌های زیادی کسب کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز