صرفه جویی نیازمند عزم عمومی است

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت با بیان اینکه متاسفانه مشکلاتی داریم و انسانهایی توسعه یافته برای حل این مشکلات نیستیم اذعان داشت: وقتی می گوئیم بحران دلار وجود دارد، همه برای خرید دلار صف می کشند؛ با وجود بالا بودن قیمت خودرو و کمبود بنزین ثبت نام ماشین های جدید در روزهای اول پر می شود اما با وجود هشدارهای مکرر در خصوص کاهش منابع آبی، کسی برای صرفه جویی آستین بالا نمی زند!
نیکوخصلت با تاکید بر عمق آسیب های مسائل زیست محیطی گفت: باید فکر کنیم که واقعا قصد داریم تغییر کنیم یا نه؟ آیا اگر یک روز مشخص از طرف ارگانها و تشکلهای ذیربط به عنوان روز بدون خودرو در شهر اعلام شود که هیچ کس با خودرو تردد نکند به سادگی قابل پیش بینی است که همان روز، پرترافیک ترین روز در شهر خواهد بود.
این عضو شورای شهر تبریز ضمن تاکید بر لزوم ایجاد زیرساختهای لازم در زمینه دوچرخه سواری در سطح شهر گفت: مطالبات عمومی در این زمینه وجود دارد و تشکلهای مردمی هم در این خصوص راه افتاده، بطوریکه در خیابانها تعداد دوچرخه سواران هر روز بیشتر می شود.
نیکوخصلت در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه فضای سبز نیز یادآور شد: طرح جامع فضای سبز تبریز که تاکنون پرداخت نشده بود راه اندازی کردیم، معاونت شهرسازی شهرداری و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا نیز در این زمینه همکاری می کنند، در زمینه بازچرخانی آب کارهای زیادی انجام گرفته و سیستم اداره ها، تفکرات در حال یکپارچه سازی است.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم فاضلاب و پساب تبریز را تصفیه کنیم، می توانیم آب زرینه رود را به سمت دریاچه ارومیه هدایت کنیم. شورای پنجم این فضا را احیا کرده که بصورت مصمم و پیگرتر به مساله بازچرخانی آب ورود کنیم و معتقدم اگر بتوانیم در این زمینه اقدام موثری انجام دهیم به شهری توانمند و برند دار تبدیل خواهیم شد که نشان می دهد در این شهر افکار توسعه یافته و توانمتند وجود دارد.
سعید نیکوخصلت با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساختهای شهر هوشمند گفت: این حجم ایاب و ذهاب باید مدیریت شود، در زمینه ذخیره سازی این میزان انرژی و زمان باید با شورای شهرها و کلانشهرهای دیگر کنفرانس ویدیویی برگزار کنیم، هرچه ارتباط ما بیشتر باشد موفقیت ما بالاتر خواهد بود.
این عضو شورای شهر با تاکید بر لزوم تزریق شادی و نشاط در جامعه اذعان داشت: نمی توان در فضایی خفه، گرفته و عبوس برای شهری یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری تصمیم بگیریم.
سعید نیکوخصلت خاطرنشان کرد: یکی از سیاستهای شورا ورود به مساله ورزش مدارس است که ردیف بودجه خوبی در نظر گرفته شده و کودکان مستضعف و بی بضاعت، با پیش بینی پتانسیل ۲ هزار نفری توسط شهرداری و با همت شهرداران مناطق حمایت می شوند و این امر در تربیت صحیح نسل بعدی بسیار راه گشا خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از