روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 803
  • 857
  • 1,394,096
صعود مقتدرانه یوزهای ایران به جام جهانی روسیه

بردی که شادمانی مردم ایران ، تیم ملی و کاراوس کی روش را به دنبال داشت ، اکنون تیم ملی ایران پس از تیم ملی برزیل دومین تیم صعود کننده به جام جهانی است . ملی پوشان ایران موفق شدند با دو گلی که در میانه هایی نیمه اول و دقایق پایانی بازی وارد دروازه حریف کردند با ارائه یک بازی حساب شده و به عنوان تیم پیروز مسابقه را به اتمام برسانند و صعود خود به جام جهانی را جشن بگیرند .
شاگردان کی روش از همان دقیقه اول بازی میل به باز کردن دروازه ازبکستان داشتند و حملات خود را آغاز کردند ، حملاتی که باعث ارسال یکی دو سانتر خطرناک در دقایق ابتدایی شد ، هجوم ملی پوشان ایران باعث شد تا ازبک ها در همان دقایق ابتدایی به فکر از نفس انداختن بازی شوند و به همین دلیل در پنج دقیقه ابتدایی چند بار به بهانه مصدومیت اقدام به متوقف کردن بازی کردند .
ملی پوشان ایران نیز به دنبال حفظ توپ بودند و تا دقبقه بیستم بازی به همین ترتیب پیش رفت . از دقیقه بیستم به بعد باز هم ملی پوشان ایران تلاش خود را برای باز کردن دروازه ازبک ها آغاز کردند و این بار روی حرکت زیبا به گل رسیدند ، گل آزمون که در دقایق میانی نیمه اول به ثمر رسید باعث نشد تا بازیکنان ایرانی عقب بکشند و به دنبال حفظ نتیجه بازی تا پایان نیمه اول باشند ، به همین دلیل تلاش خود را برای باز کردن دروازه حریف به کار بستند ، حملات ایران از جناح چپ با حرکات انفجاری میلاد محمدی و در طرف دیگر از میانه قلب دفاعی ازبک ها توسط جهانبخش و آزمون و طارمی بارها دروازه حریف را با خطر مواجه کرد اما هر کدام از آنها با دلایلی همچون بدشانسی و بی دقتی به هدر می رفت تا در نهایت نیمه اول با همان یک گل به سود ایران به پایان برسد . اما در نیمه دوم باز هم این بازیکنان ایران بودند که تصمیم به باز کررد دروازه حریف داشتند ، آنها به مانند نیمه اول از همان دقیقه یکم آغاز بازی ، روی دروازه ازبک ها خطرناک ظاهر شدند و خیلی زود موفق شدند به یک ضربه پنالتی نیز دست پیدا کنند , ضربه ای که با بی دقتی مسعود شجاعی راهی به دروازه ازبکستان پیدا نکرد .
پس از حملات و فشار ابتدایی تیم ملی ، ازبک ها سعی در شکل دادن به خط میانی و دفاعی خود داشتند و چند بازیکن تعویضی را به کار گرفتند تا بتوانند جلوی حملات ایران را بگیرند ، اتفاقی که چندان تاثیرگذار نبود و ملی پوشان ایران در چند مورد دیگر تا فروریختن مجدد دروازه لوبانوف پیش رفتند اما هر بار به طریقی ناکام بودند .
البته ازبکستانی ها نیز در بیست دقبقه پایانی بازی تلاشی برای رسیدن به دروازه ایران به کار بستند اما استحکام و بازی منطقی مدافعان و هافبک های ایران باعث شد حملات نصف و نیمه حریف مهار شود ،هر آنچه که بود ملی پوشان کشورمان در این دیدار نشان دادند استحقاق صعود به جام جهانی را داشتند و با بازی حساب شده و بی نقص خود یک تیم ملی با کلاس را نشان دادند . آنها در دقایق پایانی بازی با حرکت دیدنی طارمی به گل دوم نیز رسیدند تا پیروی قاطعی به دست بیاورند .
شاگردان کی روش که هیچگاه بازی دفاعی را در دستور کار خود نداشتند بارها می توانستند گلزنی کنند تا با اختلاف بیشتری از سد حریف خود بگذرند اما این اتفاق نیفتاد تا باز هم تنها با اختلاف دو گل برد خود را جشن بگیرند ، بردی که یوزهای ایرانی را راهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کرد .
امیر غلامی زاده

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز