روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 555
  • 771
  • 1,434,191
صمد و ممد

خبر بسیار خوشحال کننده ای را در این چند روز شنیدم، خبر آشتی و همکاری مجدد بابک نهرین و علیرضا رنجی پور . صمد و ممد ،دو هنرمند بسیار دوست داشتنی که از نزدیک چند بار افتخار همنشینی با هردو شان را داشته ام. ایامی که این دو هنرمند بنا به دلایلی که چندان هم قابل اعتنا نبودند ، از هم جدا شدند ، همه دوست داران این دو عزیز ، افسوس می خوردند که چرا این دو زوج موفق این کار را کردند.
ناگفته نماند این یادداشت در مقام نقد هنری ویا حرفه ای کار هنری این دو بازیگر نیست ، صرفا در صدد تلنگری از منظر فرهنگ کار جمعی است. متاسفانه فرهنگ کار جمعی در کشور ما بخصوص در استان ما چندان نهادینه شده نیست ، از جمله نمونه های موفق کار جمعی ، همین زوج هنری بود که اگر اشتباه نکنم از دوران خدمت سربازی یعنی حدودا ۲۰ سال پیش تا سال قبل به خوبی دوام یافته بود.
سیستم دیالوگی ، مدل انتخاب سوژه و موضوعات مورد اشاره این زوج در اجرای تئاترشان ، به قدری هم ردیف بود که اجرای مجزا چنین حسی را به مخاطب القا نمی نمود و از این روی ، اغلب کارشناسان هنری معتقد بودند که حضور به تنهایی هرکدام از این دوعزیز بر سر صحنه، نوعی کمبود را در ذهن ها متبادر مینمود که با بازگشت هر دو به کار مشترک این خلا قطعا جران خواهد شد.
بهرحال هرچه بود، این دو هنرمند ارزشمند که البته کارشان فارغ از نقد و خطا هم نیست، مجددا در کنار هم قرار گرفته اند تا اجراهای مشترکی را رقم بزنند. امیدواریم در این روزهای افسردگی و شیوع مشکلات عمومی در جامعه، تلاش این دو هنرمند اندکی بار سهمگین زندگی را از دوش شهروندان استان بردارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز