روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ضرورت احیا و ثبت ورزش باستانی چوگان به نام ایران

فرماندار تبریز گفت: ایران مهد ورزش باستانی چوگان است و ضرورت دارد تمام جلسات مشترک تخصصی با محوریت احیا و و ثبت این ورزش به نام ایران برگزار شود.
رحیم شهرتی فر در حاشیه کارگروه تخصصی با حضور رییس فدراسیون چوگان و مسولان استانی به خبرنگار مهر گفت: کشور آذربایجان در صدد ثبت این ورزش به نام خود است، در حالی که ورزش چوگان در ایران باستان با هدف آمادگی نظامی سربازان برای مقابله با دشمنان به وجود آمده است.
وی خاطر نشان کرد: حمایت های ویژه ای برای تقویت زیر ساخت های ورزش چوگان در آذربایجان شرقی انجام شده است.
فرماندار تبریزبا اشاره به نو پا بودن هیات ورزشی چوگان در آذربایجان شرقی اظهار داشت: اهتمام اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی برپایه تثبیت و تقویت سخت افزاری و نرم افزاری این ورزش استوار است.
وی متذکر شد: علاقمندی مردم آذربایجان به ورزش های باستانی مانند اسب سواری و چوگان در طول تاریخ قابل مشاهده است و ضرورت دارد با تقویت زیرساخت های این ورزش و استعداد یابی در قشر جوانان و نوجوانان بتوانیم بازیکنان مطرحی را به تیم ملی معرفی کنیم.
شهرتی فر در بخش پایانی سخنان خو خاطر نشان کرد: فرمانداری تبریز آماده است با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی برای واگذاری زمین اختصاصی ورزش چوگان در اطراف تبریز به هیات چوگان استان اقدام کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز