روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,306
  • 1,696
  • 1,392,167
ضرورت استفاده از تجربه‌های جهانی در بومی سازی خدمات صنعت گردشگری

نماینده انجمن علمی گردشگری شمالغرب کشور استفاده از تجربه‌های جهانی در بومی سازی خدمات صنعت گردشگری از ضروریات دانست.
غلامحسین کریمی، با بیان این مطلب گفت: ایجاد هرگونه تحول در صنعت گردشگری در ایران نیازمند برنامه ریزی کلان و بلند مدت و نیز استفاده از تجربه‌های جهانی در بومی سازی خدمات صنعت گردشگری است.
وی لازمه دستیابی به تعادل بازار ارز تنوع بخشی به درآمد‌های ارزی و توسعه صادرات غیرنفتی است، که توسعه گردشگری می‌تواند ارزآوری غیرنفتی اقتصاد را بهبود بخشد و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ یک فرصت استثنایی برای استان و کشور است تا با توسعه گردشگری، وابستگی به اقتصاد غیرنفتی کاهش یابد.
وی تاکید کرد: ایجاد فضای سبز و پارک در فرودگاه تبریز، علیرغم داشتن سطح وسیع و زیاد فاقد فضای سبز، فعال سازی فرودگاه سهند، راه اندازی و افزایش تعداد پروازها به مقاصد گردشگری ایران به ویژه اروپا، احداث سالن ترانزیت در فرودگاه ، ایجاد پارکینگ در راه آهن تبریز، ایجاد و توسعه سیستم ناوگان حمل و نقل درون شهری با خدمات ویژه به گردشگران جزو اقدامات بدون قیاس هستند اما با این حال باکو در جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۹ پایتخت گردشگری جهان اسلام است و برای جذب گردشگر ابر شهری ساخته اند.
کریمی با بیان اینکه تمامی شهرها و روستاهای آذربایجان‌شرقی با ویژگی‌های منحصر به فرد، دارای جاذبه های گردشگری است، ادامه داد: علاوه بر وجود بیش از پنج هزار اثر تاریخی، آثار متنوع طبیعی، جاذبه‌های مذهبی و صنایع دستی باعث شده است تا این استان به قطب اصلی گردشگری در کشور تبدیل شود.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به صنعت گردشگری، گفت : خوشبختانه دولت تدبیر امید پس از برجام از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی عمومی در راستای توسعه صنعت گردشگری استفاده کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز