روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 551
  • 1,001
  • 1,356,890
ضرورت بازرسی و نظارت اتاق اصناف در بازار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: نظارت بر بازار و عملکرد صنوف مشمول قوانین صنفی، با استفاده از اتاق های اصناف بیشتر می شود.
حسین نجاتی در جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان، از اتاق اصناف تبریز خواست تا زمینه فعالتر شدن واحد بازرسی و نظارت این اتاق را با بهره گیری از توان اتحادیه های صنفی فراهم کند.
وی ادامه داد: بهترین مرجع برای بررسی شکایات مربوط به بازار و اتحادیه، واحدهای بازرسی اتاق اصناف یا خود اتحادیه‌ها هستند و وجود بازرسان فعال دارای اطلاعات کامل و آشنا به قوانین در اتاق اصناف تبریز ظرفیت بزرگی برای نظارت بر بازار محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: همزمان بازرسان معاونت و بازرسی سازمان نیز بر صنایع و کارخانه‌های تولیدی تمرکز خواهند داشت؛ و بدین ترتیب امر نظارت بر قیمت‌ها در چرخه تولید تا مصرف به‌ نحو مطلوب انجام خواهد شد.
نجاتی انجام بازرسی‌های دوره ای و برنامه ریزی شده از صنوف مختلف با محوریت واحدهای صنفی مرتبط با معیشت مردم طبق قانون نظام صنفی و رسیدگی به شکایات مردمی اعم از حقیقی و حقوقی را دو وظیفه مهم واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف برشمرد.
وی برگزاری جلسه هم اندیشی و کارگاه آموزشی با حضور روسای اتحادیه های صنفی یاد شده و نقش بازرسان اتحادیه و تببین ضوابط صنفی از قبیل رعایت قیمت مصوب، نصب برچسب قیمت، عدم فروش کالای قاچاق و داشتن پروانه کسب را خواستار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: واحدهای تولیدی مکلف به رعایت ضوابط قیمت گذاری سازمان حمایت هستند و اولین گام برای مدیریت قیمتها در بازار نیز از واحدهای تولیدی و سپس توزیعی عمده و خرده فروشی شروع شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز