روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 757
  • 841
  • 1,329,490
ضرورت بازنگری در شیوه واگذاری واحدهای صنعتی

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت بازنگری در شیوه واگذاری واحدهای صنعتی دولتی به بخش خصوصی تاکید کرد.
اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه باید در قوانین و روش واگذاری و خصوصی سازی بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی تجدید نظر شود، گفت: سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مطمئنا سیاست‌های قوی‌ است ولی در اجرا با مشکل مواجه هستیم و باید برای آن راه حلی اندیشیده شود.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت وجود نگاه علمی برای حل مشکلات استان، اظهار داشت: یکی از مشکلات آذربایجان شرقی واگذاری واحد‌ها به بخش خصوصی بدون نگرش علمی و دانش است که باید راه حلی برای این موضوع تدوین شود.
وی اضافه شدن یک نفر از مسئولان استانی به هیئت واگذاری سازمان خصوصی سازی را به عنوان یک پیشنهاد مطرح کرد و ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم حضور مسئولان استانی در این مجمع خبر واگذاریها برخی واحد های استانی را از طریق رسانه ها مطلع می شویم.
جبارزاده با بیان اینکه تاکنون ۸۰ جلسه کمیسیون کارگری در آذربایجان شرقی برگزار شده است افزود: از این تعداد جلسات ۶۰ جلسه آن مربوط به شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ، در رابطه با دستور جلسه بررسی و تاکید بر نظارت مستمر و ثمر بخش بانک مرکزی بر بانک ها و موسسات مالی استان به روند اعطای تسهیلات به واحدهای تولید در طرح «رونق تولید» در استان اشاره کرد و گفت: با همکاری بانک‌ها رتبه سوم تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی را کسب کردیم در حالی که در بزرگی اقتصاد و بانک‌ها رتبه سوم را نداریم ولی بانک‌ها اقدامات خوبی در راستای اعطای تسهیلات انجام دادند و رتبه دوم را کسب کردیم.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: بانک سپه هم اخیرا اعلام آمادگی کرده تا تسهیلات ارزی و ریالی به صنایع استان برای نوسازی صنایع اعطا کند که این بانک چنیین خدمتی را به صورت ویژه در این استان ارائه می‌کند.
جبارزاده در پایان با تاکید بر اینکه مدیران ارشد استان رویکرد حمایت از تولید و بخش خصوصی را دارند، ابراز داشت: چالش‌های سال‌های نخست دولت امروز به جزئیات رسیده است و امیدواریم با همت بخش خصوصی و حمایت بخش دولتی تولید و اشتغال را رونق بخشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز