روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 78
  • 771
  • 1,433,714
ضرورت تاسیس رصدخانه شهری برای هوشمندسازی شهر

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم در همایش «تبریز هوشمند» اظهار داشت: ۵۴ درصد از جمعیت جهان که بالغ بر ۴/۲ میلیارد نفر می شود در شهرها سکونت دارند و پیش بینی می شود در سال ۲۰۳۰ میلادی این تعداد به بیش از ۵ میلیارد نفر شهرنشین در جهان برسد.
وی سپس ادامه داد: با هوشمند کردن شهرها می توان اقدامات بزرگی در شهرها انجام داد به طوری که هوشمند سازی شهرها مزایای بسیاری به همراه دارد.
بابایی اقدم سپس ادامه داد: ۸۸۳ میلیون نفر از مردم جهان در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند. استفاده از تمام ظرفیت ها برای کاستن از جمعیت حاشیه نشین ضروری است.
وی به نقش فناوری نوین در مقوله توسعه پایدار شهری نیز تاکید کرد و گفت: نه به فقر، برابری جنسیتی، آب سالم و بهداشتی، شغل مناسب، استفاده بهینه از انرژی، مصرف مسئولانه و سیستم مشارکتی از مهمترین موضوعات توسعه شهری است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه موضوع تاسیس رصدخانه شهری برای هوشمندسازی شهر بسیار مهم است گفت: با استفاده از این امکان می توان تغییرات شهر را در مناطق مختلف مورد بررسی قرار داده و پیش بینی های لازم را انجام داد. وی رصدخانه های شهری در جهان را از زیرساخت های تصمیم گیری خواند و اظهار داشت: در این مجموعه لایه های مختلف اطلاعات جمع بندی شده و در مواقع مختلف می تواند مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز با بیان اینکه پایش اطلاعات از اقدامات مهمی است که در رصدخانه های شهر صورت می گیرد خاطرنشان کرد: امیداریم در بودجه سال آینده شهرداری تبریز موضوع تاسیس رصدخانه مورد توجه قرار گیرد.
وی با ارائه تصاویری از مناطق مختلف شهری در یک دهه گذشته گفت: نبود اطلاعات و عدم پیش بینی های لازم باعث شده در یک دهه گذشته شاهد از بین رفتن بسیاری از اراضی و تبدیل آنها به بافت مسکونی و تجاری باشیم.
بابایی اقدم با معرفی نرم افزارهای جدید جهان در حوزه شهرسازی تصریح کرد: باید استفاده از این نرم افزار ها در مجموعه شهری مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز