روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 590
  • 798
  • 1,334,089
ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به لزوم تلاش برای ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه افزود: باید تلاش کنیم تا فضای جامعه، اسلامی شود و تمام افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند با سبک زندگی اهل‌بیت(ع) آشنا شوند. سبک زندگی اسلامی بسیار متنوع است و باید تمام ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی برای مردم ترسیم شود.
به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی اظهار کرد: مردم به هر میزان با قرآن مانوس شوند، مشکلات اجتماعی و فردی آنان رفع خواهد شد و به هر میزانی که از آیات قرآن فاصله بگیرند، مشکلات و موانع بیشتری به سراغشان خواهد آمد.
حجت الاسلام حمیدی، اظهار کرد: مردم به هر میزان با قرآن مانوس شوند، مشکلات اجتماعی و فردی آنان رفع خواهد شد و به هر میزانی که از آیات قرآن فاصله بگیرند، مشکلات و موانع بیشتری به سراغشان خواهد آمد.
وی افزود: کسی که دین را انتخاب می‌کند درحقیقت یک سبک زندگی خاص را انتخاب کرده که دین مبین اسلام بهترین روش و سبک زندگی را ارائه داده است.
وی با استناد به آیات ۵۸- ۵۷ سوره یونس بیان کرد: در این آیات می‌خوانیم: ای پیامبر به مردم بگو به فضل پروردگار و به رحمت بی پایان او و این کتاب بزرگ آسمانی که جامع همه نعمت‌ها است باید خشنود بشوند نه به ثروت اندوزی و پست و مقام دنیا و فزونی قوم و قبیله.
حجت‌الاسلام حمیدی ادامه داد: برای رسیدن به یک سبک زندگی مطلوب قرآنی باید تلاش کنیم تا قرآن در زندگی مردم رواج پیدا کند و بین مردم و قرآن پیوندی ناگسستنی ایجاد شود تا شاهد باشیم که همنشینی با قرآن در خانواده‌ها نیز رواج پیدا کند.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز یادآور شد: زندگی در اندیشه دینی، مزرعه آخرت و خاستگاه رسیدن به کمال اُخروی است.
حجت‌الاسلام حمیدی از آثار خواندن قرآن گفت و تاکید کرد: اگر ما به آثار خواندن قرآن توجه و قرآن را مانند دوستی در زندگی انتخاب کنیم، آیاتش را بخوانیم و در معانی آسمانی‌اش تفکر کنیم، پس از مدتی زندگی‌مان سرشار از نور، روشنایی، طراوت و زیبایی خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز