روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 477
  • 753
  • 1,437,379
ضرورت تعامل دستگاه های مختلف در اجرای قانون حمایت از معلولین

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز، بر ضرورت تعامل دستگاه های مختلف در اجرای قانون حمایت از معلولین تاکید کرد.
به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی معلولین، اظهار کرد: طبق اعلام بهزیستی، حدود ۱۶۰هزارنفر از جمعیت استان ما دچار معلولیت هستند که از این تعداد پیرامون ۸۰هزار نفر از خدمات بهزیستی برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه معلولان، بزرگ ترین اقلیت جامعه ما به شمار می آیند، گفت: سازمان ملل از مدیران شهرها می خواهد که شهرها را همه شمول سازند. به طوری که تمامی افراد از زندگی کردن در شهر لذت ببرند و امکانات شهر مختص قشر خاصی نباشد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز درباره تعریف مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان، توضیح داد: محیط شهرمان را گونه ای کنیم که افرادی که معلولیت جسمی، ذهنی و روانی دارند، به راحتی در سطح شهر تردد داشته و زندگی کنند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان، حفظ استقلال فردی آن هاست، خاطرنشان کرد: شعار امسال جامعه معلولین هم این بود که امکانات فضاهای شهری به گونه ای باشد که برای تمامی افراد مناسب باشد و همه بتوانند استفاده کنند.
بابایی اقدم با یادآوری اینکه افراد معلول دارای روحیه خاص و پولادین هستند، افزود: در کشور ما، قانون حمایت از جامعه معلولین در دو مرحله به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: این قانون ۱۶ماده دارد و بر اساس آن برای هر دستگاه و سازمان مربوطه ای وظایفی تعریف شده است. راهکار اصلی حل مشکلات معلولین، اجرای قانون جامع معلولین است.
عضو شورای شهر تبریز همچنین عنوان کرد: تعامل بین بخش ها و دستگاه های مختلف، دیگر راهکار این موضوع است. هرچند متولی اصلی وزارت کشور و دستگاه ناظر سازمان بهزیستی است، اما باید بین بخش های مختلف همکاری و تعامل وجود داشته باشد.
وی با اشاره به تجربه کشورهای موفق دنیا در این زمینه، بیان کرد: باید ضمن اینکه دستگاه های دولتی به طور جدی پیگیر اجرای قانون حمایت از معلولین هستند، بخش خصوصی و انجمن های مردم نهاد نیز به صحنه بیایند تا شاهد اتفاقات خوب باشیم.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در پایان از احداث پارک ویژه معلولین در منطقه ارم تبریز خبر داد که شهردار تبریز دستور آن را داده و قرار است در بودجه ۹۸ نیز در نظر گرفته شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز