روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 224
  • بازدید دیروز: 1,580
  • کل بازدید ها: 874,006
ضرورت تعیین تکلیف حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش مسکن

نماینده مردم شبستر در مجلس بر ضرورت تعیین تکلیف حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش مسکن تاکید کرد.
معصومه آقاپور علیشاهی، با بیان اینکه اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیونی وام مسکن در کاهش قیمت مسکن تاثیری نخواهد داشت، اظهار داشت: در حال حاضر بازار مسکن در یک شوک تورمی به سر می برد و من اعتقادم بر این است که در شرایط فعلی باید شرایط و بازار مسکن را در بخش خصوصی فعال کرده و مورد توجه قرار داد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط فعلی هیچ راهکاری به جز تزریق امنیت و ارامش به بازار مسکن نمی تواند التهاب این بازار را کاهش دهد و در این زمینه حمایت از مواد اولیه در حوزه مسکن و تعدیل در بخش مالیات می تواند بخشی از ارامش را در این عرصه تامین کند.
وی همچنین به حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش مسکن نیز اشاره کرد و افزود: این مساله مهمی است که بتوانیم مالکیت افراد خارجی و سرمایه گذاری آنان در بخش مسکن را به نقطه مشخصی برسانیم و در واقع این مقوله را به نوعی تعیین تکلیف کنیم؛ چراکه هیچ قانون منضبطی در حال حاضر مبنی بر سرمایه گذاری افراد خارجی در ایران در حوزه مسکن وجود ندارد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در حال حاضر که بازار سکه، ارز و بورس رقم های نجومی را طی می کند، و به نوعی بازار سوداگری در این عرصه به راه افتاده، طبق بررسی های من بازار مسکن تنها ۴۰ درصد رشد داشته که رقم قابل توجهی هم نیست.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز