ضرورت جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام با همکاری دادستانی و اداره‌کل دامپزشکی

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر در بازدید از کشتارگاه صنعتی تبریز، با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز تلاش می‌کند از طریق این مرکز، گوشت سالم تحویل شهروندان دهد و از این بابت، یارانه و هزینه‌های مختلف می‌پردازد.
وی ادامه داد: درآمد حاصل از کشتارگاه، پاسخگوی هزینه‌ها نیست و برای تحویل گوشت سالم به شهروندان، نیازمند حمایت دستگاه‌های نظارتی هستیم.
شهردار تبریز با بیان این‌که میزان گوشتی که در این مرکز تولید می‌شود، تناسبی با نیازهای شهر تبریز ندارد، تصریح کرد: این امر نشان‌دهنده افزایش کشتارهای غیرمجازی است که از نظر شرعی و بهداشتی، قابل‌تایید نیستند و حتما لازم است که با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی از این رویه، جلوگیری شود.
شهین‌باهر تاکید کرد: نقش دادستانی محترم و اداره کل دامپزشکی در این خصوص حایز اهمیت بوده و می‌تواند به ارتقای بهداشت گوشت، سلامت غذایی و همچنین افزایش بهره‌وری کشتارگاه کمک کند.
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری بخش‌های مختلف، گوشت مورد نیاز برای شهروندان از طریق کشتارگاه صنعتی و به صورت بهداشتی و کنترل‌شده ارائه شود.
شهردار تبریز همچنین از تلاش مجموعه مدیریت و عوامل فنی و اجرایی کشتارگاه صنعتی تبریز قدردانی کرد.
سلیمانی معاون اقتصادی شهردار تبریز، برزگرجلالی معاون خدمات شهری، کاشتکار مدیرکل بازرسی و سلامی مدیرکل حراست شهرداری تبریز نیز در این بازدید حضور داشتند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از