روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
ضرورت ردیف بودجه واحد برای حوزه فرهنگی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد ردیف بودجه واحد و مشخص برای حوزه های فرهنگی جهت پاسخگوئی نهاد هزینه کننده لازم و ضروری است.
محمد وحدتی هلان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه ردیف های مختلف و متنوع در حوزه فرهنگی لایحه بودجه هنوز در مجلس شورای اسلامی بررسی نشده است، افزود: اگر در لایحه موضوعاتی در این زمینه وجود داشته باشد با دقت و وسواس خاصی از سوی نمایندگان مجلس بررسی خواهد شد و چنانچه دلایل دولت قانع کننده باشد، تصویب و در غیر این صورت تصمیمات دیگری اتخاذ می شود.
وی با تاکید بر ضرورت ارایه بودجه منسجم از سوی دولت به نهادها و ارگان های فرهنگی، اظهار کرد: در این صورت نهادهای مزبور نیز پاسخگوئی لازم و کافی در برابر دولت، مجلس و ملت را خواهند داشت.
وحدتی هلان ادامه داد: حوزه های فرهنگی از ارزش و اهمیت خاصی برای پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی برخوردار هستند و در این راستا تخصیص بودجه های مناسب مورد تاکید است، اما باید توجه داشت که صرف هزینه ها در این حوزه باید کارشناسی شده و بدون هدر رفت بیت المال صورت بگیرد.
وی یادآور شد: بدون تردید هر ردیف بودجه ای که از سوی دولت و با مصوبه مجلس به هر نهاد، سازمان، ارگان و وزارتخانه ای تعلق گیرد، باید مشخص شود در کجا، چگونه و با چه هدفی هزینه می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز